Remis w hicie Bundesligi!

Bawarczycy po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty w Bundeslidze. Przeszkodą okazał się Bayer Leverkusen, który zremisował z mistrzem na jego stadionie.

{LINK2

Bawarczycy po raz pierwszy w tym sezonie tracą punkty ligowe!. Na inaugurację 4. serii gier w Bundeslidze mistrz Niemiec miał problemy z Bayerem Leverkusen i zremisował w hicie 2:2.

Początek meczu nie zapowiadał problemów Bayernu, już w 7. minucie Harry Kane trafił do siatki i Die Roten objęli prowadzenie. Jeszcze w pierwszej części spotkania Alex Grimaldo trafił do siatki i doprowadził do remisu, który utrzymał się wraz z zejściem piłkarzy do szatni na przerwę.

W drugiej połowie przewaga Bayernu była widoczna, ale dopiero w 87. minucie gospodarze tego spotkania potrafili przeprowadzić skuteczny atak, w 86. minucie na listę strzelców wpisał się Goretzka.

Wiele wskazywało na to, że Bawarczycy dopiszą na swoje konto kolejne trzy punkty. W doliczonym czasie gry Bayer miał rzut karny i szansę wykorzystał Palacios, trafiając do siatki i rzutem na taśmę dając remis drużynie z Leverkusen.

Aktualnie to Bayer jest na pierwszym miejscu, dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowego. Bayern zajmuje drugą lokatę, chociaż obie drużyny mają aktualnie 10 oczek na swoim koncie.