Remis na zakończenie włoskiego weekendu

Ligi w Europie Serie A

Ciekawie zapowiadające się starcie 19. kolejki Serie A na remis. AS Roma zremisowała na Stadionie Olimpijskim z Atalantą.

AS Roma nie zdołała wygrać na zakończenie niedzielnym zmagań w Serie A. W ostatnim meczu 19. kolejki Rzymianie zremisowali z Atalantą 1:1.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Już w 8. minucie meczu Teun Koopmeiners główkował z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Miranchuka i Atalanta objęła prowadzenie. W 39. minucie Paulo Dybala trafił z rzutu karnego na 1:1.

Przez całe spotkanie Roma zachowała przewagę, była aktywna w rozegraniu i częściej strzelała, ale ostatecznie nie udało się żadnej ze stron zdobyć bramki.

Nicola Zalewski rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w drugiej połowie pojawił się na boisku, zmieniając Spinazzolę.

Atalanta skorzystała z punktu i dzięki temu  awansowała na 6. miejsce w tabeli ligowej. Roma jest na 8. miejscu.