Remis Legii w Kazachstanie [zapis relacji]

Legia Warszawa zaczęła walkę o fazę grupową Ligi Konferencji Europy od remisu z Ordabasami Szymkent.

Czy Pekhart będzie miał powody do radości w Kazachstanie?

90+9. Koniec meczu. Remis 2:2.

90+9. Legia powinna wygrać ten mecz. Rosołek przejął piłkę na połowie gospodarzy, podał do Kramera, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza Ordabasów.

90+8. Żółta kartka dla Jędrzejczyka.

90+6. Baku do Muciego. Albańczyk uderzył zbyt lekko.

90+5. Rosołek uderzył z dystansu. Piłka przeszła nad poprzeczką.

90. Sędzia doliczył sześć minut. Mecz potrwa jednak dłużej, bo na kilka chwil arbiter wstrzymał grę z powodu zachowania kibiców.

90. Żółta kartka dla trenera gospodarzy, Sedniewa.

89. Ordabasy domagają się karnego. Sędzia nie dostrzegł przewinienia.

86. Runjaić umie w zmiany! Kramer pokonał bramkarza gospodarzy po idealnym podaniu Wszołka wzdłuż bramki.

82. Podwójna zmiana w Legii: Kramer za Pekharta, Rosołek za Josue.

80. Żółta kartka dla Narziłdajewa.

76. Żółte kartki dla piłkarzy obu drużyn: Jerłanow i Pankov ukarani.

74. Trzy zmiany w Ordabasach w krótkim odstępie czasu: Matić za Mbodjego, Narziłdajew za Isłamchana, Abdicholikow za Umarowa.

73. Muci zmienił Guala.

70. Odpowiedź gospodarzy. Tagybiergien tuż obok bramki.

69. Ajjj… Powinno być 2:2. Wszołek tuż obok bramki po znakomitym dograniu Josue.

66. Czy Legia zdoła doprowadzić do remisu? Może pomóc chwila z trenerem podczas przerwy na uzupełnienie płynów.

63. Legia łapie kontakt. Pekhart pakuje piłkę do bramki po podaniu Guala.

62. Podwójna zmiana w Legii: Baku za Kuna, Elitim za Celhakę.

58. Żółtą kartkę obejrzał Mbodj.

55. Konkretna odpowiedź Ordabasów. Powinno być 3:0. Dalekie podanie do Isłamchana, który lobował Tobiasza, ale trafił w górną część poprzeczki.

55. Zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Piłka znowu w rękach Szajzady.

52. Legia niespodziewanie przegrywa 0:2. Czy wicemistrzowie Polski wrócą do gry?

48. 2:0 dla Ordabasów. Po dośrodkowaniu Taggybiergiena z rzutu rożnego trafił Mbodj.

48. Slisz o włos od swojaka. Ordabasy blisko drugiego trafienia.

46. Druga połowa rozpoczęta. Tunggyszbajew zastąpił Sadowskijego.

45+4. Koniec pierwszej połowy. Legia przegrywa 0:1.

45. Doliczone cztery minuty.

42. Legia nie forsuje tempa.

38. Niecelny strzał Jędrzejczyka z dystansu.

36. Josue odszukał Guala, ten wygrał przebitkę i oddał strzał z 18 metrów. Szajzada na posterunku.

32. Przez chwilę Legia przejęła inicjatywę, jednak wszystko wróciło do niechlubnej normy.

27. Pekhart wychodził sam na sam, ale wolał wyłożyć piłkę Gualowi. Podanie było jednak niedokładne i Hiszpan nic nie wymyślił.

25. Przerwa na uzupełnienie płynów. W Szymkencie +34 stopnie C.

22. Dwójkowa wymiana piłki Wszołka z Josue. Portugalczykowi zabrakło wyczucia przy decydującym podaniu.

17. Legia szuka wyrównującego trafienia. Strzał Kuna prosto w Szajzadę.

13. Gospodarze na prowadzeniu. Pankov nie zdołał powstrzymać Sadowskijego, który przelobował Tobiasza.

11. Dośrodkowanie Tagybiergiena z rzutu wolnego. Będzie korner dla Ordabasów.

7. Uderzenie Kuna po chwilowej kotłowaninie w polu karnym gospodarzy. Broni Szajzada.

4. Wrzutka Auro, ekwilibrystyczny strzał Sujumbajewa w górę, a nie w bramkę. Legia oddala zagrożenie.

2. Pierwszy korner Legii. Faul w ofensywie.