Remis Chelsea

Ostatnio Mauricio Pochettino mówił, że w swoim czasie może poprowadzić The Blues do mistrzostwa Anglii. Na razie trudno brać takie deklaracje na poważnie, skoro Chelsea nie potrafi pokonać walczącego o utrzymanie Burnley.

Piłkarze ze Stamford Bridge dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale nie umieli go utrzymać. Najpierw w 44. minucie rzut karny wykorzystał Cole Palmer. Tuż po przerwie jednak do remisu doprowadził Josh Cullen. Asystę na swoim koncie zapisał Josh Brownhill.

Warto dodać, że w końcówce pierwszej części spotkania z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Lorenz Assignon, a bezpośrednią „czerwień” zobaczył trener gości Vincent Kompany.

The Blues osiągnęli przewagę też w 78. minucie. Ponownie do siatki trafił Palmer, tym razem po podaniu Raheema Sterlinga. Trzy minuty później było już 2:2. Dara O’Shea ustalił wynik meczu po podaniu Cullena.

Chelsea zajmuje 11. pozycję w tabeli. Burnley natomiast plasuje się na przedostatnim miejscu.