Real wraca na szlak zwycięstw

Ligi w Europie La Liga

Real Madryt po ostatniej, derbowej wraca na ścieżkę zwycięstw w La Liga. Tym razem Królewscy okazali się lepsi od Las Palmas w 7. serii gier.

Real Madryt odkuł się po ostatniej porażce z Atletico Madryt. Królewscy zgodnie z założeniami wygrali z Las Palmas, chociaż nie byli stroną dominującą tego spotkania.

W pierwszej połowie Królewscy mieli bardzo dużą przewagę na boisku, ale byli zarazem nieskuteczni. Piłkarze Ancelottiego potrafili podejść pod bramkę przeciwnika i stworzyć realne zagrożenie, ale ich próby były bardzo niedokładne. Na 8 oddanych strzałów w światło bramki, tylko po jednym z nich piłka znalazła drogę do siatki.

Po przerwie odważniej grało Las Palmas. Goście nie tylko byli częściej przy piłce, ale tworzyli więcej okazji strzeleckich. Żadnych nie udało się wykorzystać. Real miał raptem jedną szansę i zrobił z niej idealny użytek – w 54. minucie Joselu trafił do siatki i ustanowił wynik na 2:0.

Real wyprzedził FC Barcelonę i jest na 2. miejscu w klasyfikacji ligowej. Las Palmas jest na 17. lokacie.