Federico Valverde (Real Madrid)  und Maximilian Mittelstädt (VfB Stuttgart) battle for the ball during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1 match between Real Madrid C.F. and VfB Stuttgart at Estadio Santiago Bernabéu on September 17, 2024 in Madrid, Spain.   (Photo by Manu Reino/DeFodi Images)
LIGA MISTRZOW PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

---
newspix.pl / 400mm.pl

Uncategorized

Obrońca tytułu zaczyna od zwycięstwa. Real Madryt wygrywa z VfB Stuttgart

Real Madryt wciąż nie znajduje się w szczytowej formie na początku sezonu, jednak to wystarcza, aby wygrywać kolejne spotkania. Królewscy nie mieli łatwej przeprawy, ale ostatecznie wymęczyli zwycięstwo nad VfB Stuttgart.

Obrońcy trofeum zaczynają nową edycję od wygranej. Królewscy po bardzo równym i ciekawym meczu wygrali przed własną publicznością z VfB Stuttgart 2:1.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki, jednak Real jak i Stuttgart potrafili wykreować bardzo dobre okazje zakończone celnym strzałem. Przebieg meczu był równy, choć w niektórych momentach niemiecka drużyna wyglądała lepiej na tle Królewskich.

W 46. minucie meczu wynik meczu otworzył Kylian Mbappe, wykorzystując podanie Rodrygo. Dla Francuza to pierwsze trafienie w Lidze Mistrzów w barwach nowego klubu.

Zdobyty gol wcale nie uskrzydlił Hiszpanów i swoje okazje mieli również przyjezdni. W 65. minucie Deniz Undav doprowadził do remisu.

Na Santiago Bernabeu mocno pachniało remisem, jednak ostateczny cios w 83. minucie wyprowadził Antionio Rudiger. Gracz Realu po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu rożnego pewnym strzałem głową zmieścił piłkę w siatce na wagę zwycięstwa.

Pieczątkę pod zwycięstwem Królewskich postawił Endric, zdobywając fantastyczną bramkę w ostatniej akcji spotkania. (MŁ)