Raków poznał przeciwnika w walce o LM

Raków Częstochowa poznał swojego rywala w ostatnim etapie walki o Ligę Mistrzów. Medaliki w ostatnim dwumeczu zagrają z Kopenhagą.

Rewanżowe spotkanie Sparty Praga niewątpliwie mogło się podobać. Pierwsze starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, zatem wszystko było otwarte. Podstawowy czas gry w rewanżu przyniósł wynik 1:1 i o przepustce musiała zadecydować dogrywka.

Dodatkowe 30 minut to bez dwóch zdań piłkarski spektakl. W 105. minucie Quazim Laci zdobył cudowną bramkę z rzutu wolnego i Sparta objęła prowadzenie, kilka minut później było już 2:2. Tuż po przerwie gospodarze po raz kolejny zdobyli gola na 3:2, jednak i tym razem nie cieszyli się zbyt długo, ponieważ w 112. minucie Kopenhaga trafiła na 3:3.

Rzuty karne padły łupem Kopenhagi. Już w pierwszej serii do siatki nie trafił Krejci, potem pudłował też Sorensen. Duńczycy zachowali pełną skuteczność i to oni zagrają z Rakowem.