Raków gra o punkty w LE! [Zapis relacji]

Raków dziś pierwszy raz przystępuje do meczu fazy grupowej Ligi Europy w roli gospodarza. O punkty Medaliki zawalczą z austriackim Sturm Graz.

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ!

90+8 Koniec. Raków przegrywa drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Sturm Graz wygrywa 1:0 i wywozi z Polski cenne trzy punkty.

90+7 Kolejny raz Raków ratuje Kovacević. Świetną okazję zmarnował Teixera.

90+6 Dziesięciu piłkarz Rakowa już na połowie rywali.

90+5 Broni się już niemal całym zespołem Sturm Graz.

90+4′ Strzał oddać zdołał Yeboah! Broni to uderzenie Scherpen.

90+4′ Dobra centra w pole karne, ale nie opanowali piłki piłkarze Rakowa.

90+2′ Po kolizji z Plavsiciem pomocy lekarzy potrzebuje Gazibegović.

90+1′ Sześć minut dłużej pogramy w Sosnowcu.

90′ Wciąż świetnie z atakami Rakowa radzą sobie obrońcy Sturmu.

88′ Zmiana w szeregach gości. Prassa zastępuje Javi Serrano. W międzyczasie żółtą kartką napomniany Teixera.

87′ Na spalonym Lederman.

86′ Naciska dalej Raków. Cofnął się pod swoje pole karne Sturm.

85′ Na boisku melduje się Nowak. Papanikolaou opuszcza plac gry.

84′ Coraz odważniej Raków atakuje rywali.

83′ Pomocy medycznej potrzebuje Rundić.

82′ Wpada w pole karne Crnac i oddaje strzał. Z tak ostrego kąta nie mógł jednak zaskoczyć bramkarza.

81′ Coraz mniej czasu ma Raków na strzelenie gola.

80′ Niezła okazja Sturmu Graz zmarnowana przez brak porozumienia między napastnikami.

79′ Niecelne podanie Tudora opuszcza boisko. Futbolówka dla zespołu z Austrii.

77′ Dobra okazja do kontry dla Rakowa. Yeboah przegrywa jednak pojedynek z obrońcą.

76′ Roszady w obu ekipach. Jatta i Teixera zmieniają Włodarczyka oraz Kiteishviliego. W Rakowie na boisku zameldował się Berggren. Swój występ zakończył Kittel.

75′ Zmiana w Rakowie. Kochergina zastępuje Lederman.

74′ Kovacević wygrywa pojedynek z Włodarczykiem. Mimo wszystko ostatecznie odgwizdano spalonego.

73′ Fauluje rywala Yeboah.

72′ Z dwoma kornerami poradzili sobie bez problemu defensorzy Sturmu.

71′ Rzut rożny dla Medalików.

70′ Dobrze z atakiem rywali poradzili sobie obrońcy Rakowa.

69′ Do dobrego dośrodkowania Plavsicia dochodzi Crnac. Nie zdołał jednak oddać celnego strzału.

68′ Kolejna okazja dla Austriaków. Niecelnie tym razem Gorenc-Stanković.

66′ Ratuje swoją drużynę Kovacević! Serb znowu popisuje się bardzo dobrą interwencją po groźnym strzale.

65′ Raków wysoko naciska na rywali.

64′ Swój występ na dziś kończy zdobywca jedynej do tej pory bramki. Bovinga zmienia Sarkaria.

63′ Błąd Rakowa w obronie spowodowany wysokim pressingiem rywali. Strzał w polu karnym zdołał oddać Kiteishvili. Kolejny raz dobrze interweniuje Kovacević.

62′ Żółtą kartką ukarany Crnac. Ze sporym impetem faulował rywala.

61′ Spalony Sturmu Graz. Okazja na przejęcie inicjatywy przez Raków.

60′ Po godzinie gry na podwójną zmianę decyduje się trener Szwarga. Boisko opuszczają Cebula oraz Piasecki. Wchodzą Yeboah i Crnac.

59′ Zmarnowany korner. Wznawia Raków.

58′ W poprzeczkę trafia Kiteishvili! Gruzin znalazł przed polem karnym miejsce do oddania strzału, ale po ręce Kovacevicia piłką odbija się od obramowania bramki i mamy rzut rożny dla gości.

58′ Z akcją ponownie Raków. Centra Tudora wpada jednak w ręce bramkarza austriackiej ekipy.

57′ Dużą intensywność narzucają piłkarze obu drużyn w drugiej połowie.

56′ Znowu gospodarze znajdują się w polu karnym rywala. Dośrodkowanie Papanikolaou ląduje jednak na bocznej siatce.

55′ Kolejny raz dobrą okazję marnuje Raków. Fran Tudor doszedł do świetnej sytuacji, ale nieczysto trafił w piłkę. Pewnie jego uderzenie złapał Scherpen.

54′ STUPROCENTOWA SYTUACJA DLA GOŚCI! Dobrze z obrońcą Rakowa poradził sobie Szymon Włodarczyk, a piłka trafiła ostatecznie pod nogi Bovinga. Duńczyk popisowo zmarnował jednak swoją sytuację.

53′ Wreszcie dobrze z kontrą wyszedł Raków! Czystą okazję do oddania strzału miał Plavsic, ale jego uderzenie było mocno niecelne. Wznowi bramkarz Sturmu Graz.

52′ Przed szansą na trafienie do siatki Włodarczyk! Strzał Polaka broni jednak Kovacević.

51′ Zbyt mocne podanie do Piaseckiego, piłka opuszcza boisko. Wznawiają goście.

50′ Długimi podaniami Medaliki próbują zaskoczyć rywali.

49′ Raków oddala zagrożenie od własnej bramki.

48′ Faulowany blisko pola karnego Rakowa Kiteishvili. Żółtą kartką ukarany Fran Tudor.

47′ Odważniej i wyżej ustawieni rozpoczynają zawodnicy Szwargi.

46′ Wracamy do gry w Sosnowcu! Trzymamy kciuki za to, aby Raków odrobił straty.

45+3 Koniec pierwszej połowy. Zawodnicy Rakowa niestety do szatni schodzą z jednobramkową stratą. Sturm Graz w pełni zasłużenie prowadzi.

45+2 Bardzo groźna okazja Sturmu Graz przed przerwą! Strzał z dystansu Wuthricha jednak powędrował obok słupka. Mało brakowało, a gospodarze przegrywaliby 0:2.

45+1′ Raków znowu męczy się z wyjściem z własnej połowy.

45′ Odzyskali piłkę zawodnicy z Częstochowy.

44′ Faul w ataku Rakowa. Uspokoić grę może teraz ekipa Die Schwoazn.

43′ Aktywniej grają teraz gospodarze. Starają się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą.

42′ Sprytna centra z kornera ląduje na nodze Plavsicia. Serb jednak nie przyjął dobrze piłki i wznawiają goście.

42′ Rzut rożny dla Rakowa. Okazja do wyrównania dla gospodarzy.

41′ Nic nie wyszło z kornera gości. Stara się teraz atakować Raków.

40′ Groźna centra w pole karne Rakowa. Piłka ponownie wybita na rzut rożny.

39′ Wysoki pressing zakładają teraz gospodarze.

38′ Dobrze do centry wyszedł Kovacević, który wybił piłkę z pola karnego. Szansa do ataku dla Rakowa została jednak zmarnowana.

37′ Groźny atak wyprowadzili teraz goście! Strzał Hierländera został zablokowany i mają teraz piłkarze z Austrii rzut rożny.

36′ Żółta kartka dla obrońcy Sturmu Graz. Dante faulował rywala.

35′ Jest pierwsza groźna sytuacja Rakowa! Do centry w polu karnym dopada Sonny Kittel. Strzał z powietrza oddany przez Niemca mija jednak słupek.

34′ Kolejny raz przy piłce Sturm Graz… Niedokładne dośrodkowanie pada łupem Scherpena.

33′ Niecelne dośrodkowanie ze skrzydła mija bramkę Kovacevicia. Okazja do uspokojenia gry dla gospodarzy.

32′ Niedokładność i brak zdecydowania, to właśnie cechuje Raków w pierwszej połowie. Nie wygląda to obiecująco.

31′ Raków znów oddaje piłkę rywalom.

30′ Z dystansu szczęścia próbuje Kiteishvili. Strzał Gruzina leci wysoko nad poprzeczką.

29′ Cierpliwie futbolówką operują piłkarze z Grazu.

28′ Po wybiciu piłki przez Kovacevicia przechwytują ją goście. Bardzo niedokładny są dziś podopieczni Szwargi.

27′ Raków wciąż naciskany na własnej połowie.

25′ Nie zwalniają tempa Austriacy. Znowu to oni konstruują akcję.

24′ Mamy pierwszą bramkę! Niestety zdobywają ją goście. Po złej interwencji w defensywie do piłki dopadł William Bøving, który mocnym strzałem pokonał Kovacevicia. Raków musi gonić wynik.

23′ Świetna okazja do kontry dla Rakowa. Marnuje ją jednak niedokładnym podaniem Cebula.

22′ Kolejny rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie wyłapuje jednak Kovacević.

21′ Pierwszy raz od dawna piłkarze Rakowa znajdują się pod polem karnym rywali. Medaliki szukają swoich szans długimi podaniami.

20′ Po dwóch kornerach Raków oddalił zagrożenie.

19′ Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wybite poza linię końcową boiska. Rożny dla gości.

18′ Błąd Cebuli przy wyprowadzeniu piłki. Polak dodatkowo fauluje rywala i mamy rzut wolny dla Austriaków.

17′ Kolejny strzał z dystansu ze strony Sturmu Graz. Znów jednak wysoko nad poprzeczką.

16′ Znowu akcje konstruują Austriacy.

15′ Intensywny pressing wznawiają goście.

13′ Raków nadal nie jest w stanie wyprowadzić składnej akcji.

12′ Futbolówkę zdołali przejąć podopieczni Szwargi.

10′ Znów piłką operują niestety Austriacy.

9′ Wreszcie Raków zdołał wyjść ze swojej części boiska. Cofnął się nieco Sturm Graz.

8′ Póki co gra toczy się prawie w całości na połowie Rakowa.

7′ Medaliki znowu tracą piłkę po nacisku rywali. Nie wygląda to dobrze w pierwszych minutach dla gospodarzy.

6′ Raków wciąż nie jest w stanie przejąć inicjatywy. Aktywnie w pressingu grają goście.

5′ Mamy pierwszy strzał. Do okazji dzięki wysokiemu pressingowi dochodzą Austriacy. Uderzenie Prassa okazało się na szczęście bardzo niecelne.

4′ Dobra próba dalekiego podania do Piaseckiego. Przy piłce pierwszy jednak obrońca Sturmu Graz.

3′ Ekipa z Grazu nadal naciska. Raków, póki co cofnięty na swoją połowę.

2′ Zawodnicy z Austrii próbują zaskoczyć obronę Rakowa długimi podaniami. Dobrze spisują się na razie defensorzy polskiej ekipy.

1′ Mamy pierwszy gwizdek w Sosnowcu! Od środka zaczynają goście.

18:40
Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Əliyar Ağayev.

18:30
Raków w pierwszym meczu fazy grupowej przegrał z Atalantą w Bergamo 0:2. Sturm Graz również szuka dziś pierwszych punktów w tych rozgrywkach. W poprzedniej kolejce klub z Austrii uległ 1:2 Sportingowi.

18:25
Sturm Graz wystąpi natomiast w takim zestawieniu. W barwach Die Schwoazn od początku spotkania zagra Szymon Włodarczyk.

18:20
Następującą jedenastkę do boju o punkty od pierwszej minuty posłał trener Dawid Szwarga.

18:15
Witamy w relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Europy rozgrywanego pomiędzy Rakowem Częstochowa, a Sturm Graz. Polski zespół wystąpi dziś w roli gospodarza, mecz odbędzie się na Arcelor Mittal Park Arena w Sosnowcu. Pierwszy gwizdek wybrzmi o 18:45.