WARSZAWA 15.09.2024
MECZ 8. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA JEAN CARLOS SILVA  RADOSC

Raków Częstochowa znów zdobył Warszawę. „Medaliki” triumfują w hicie Ekstraklasy!

Raków Częstochowa wygrał wyjazdowy mecz z Legią Warszawa na zakończenie niedzielnych zmagań w PKO BP Ekstraklasa. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jean Carlos.

Raków Częstochowa wygrywa w niedzielnym hicie PKO Bank Polski Ekstraklasa. „Medaliki” podobnie jak w październiku minionego roku pokonały Legię Warszawa przy Łazienkowskiej. Tym razem jednak zespół spod Jasnej Góry zdołał ugrać wynik 1:0.

Pierwsza część meczu wyrównała, obie drużyny grały intensywnie w centralnej części boiska, ale goli do przerwy nie zobaczyliśmy. Legia i Raków nie miały zbyt wiele sytuacji bramkowych, ale końcowo to piłkarze z Częstochowy schodzili do szatni z korzystnym rezultatem. W 41. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym Legii, Jean Carlos wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie przewaga optyczna należała już Legii Warszawa, która usilnie szukała bramki na wagę wyrównania. Mimo naprawdę kilku dobrze zapowiadających się akcji, Legionistom zdecydowanie brakowało pomysłu w grze. Raków był już mniej aktywny w grze ofensywnej, ale w końcówce idealną okazję zmarnował Vladyslav Kochergin, pudłując z kilku metrów na praktycznie pustą bramkę.

Oba zespoły po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie po 14 punktów, Legia Warszawa jest na 4. pozycji, natomiast Raków plasuje się pozycję niżej.