PZPN wydał komunikat odnośnie licencji Lechii Gdańsk!
Zapadła kluczowa decyzja w sprawie przyszłości Lechii Gdańskiej w Ekstraklasie. Wszystkiego dowiedzieliśmy się w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Ekipa z Pomorza w ostatnich dniach ubiegłego roku została ukarana zakazem transferowym. Zdecydowanie największą karą było jednak odebranie jej licencji na grę w Ekstraklasie.
Bez jej odzyskania Lechia nie mogła rozgrywać kolejnych ligowych potyczek, za które byłyby jej przyznawane walkowery. Ostatecznie nie dojdzie jednak do takiej sytuacji, ponieważ władze PZPN odwiesiły licencję dla Budowlanych.
W czwartek, 30 stycznia 2025 roku Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wniosek klubu Lechia Gdańsk o przywrócenie licencji na udział w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 oraz uchylenia zakazu transferowego z jednoczesnym ograniczeniem możliwości uprawniania nowych zawodników – czytamy w komunikacie PZPN.
Media: Lech Poznań chce byłego gracza z Ekstraklasy!
Lech Poznań szykuje kadrę na zbliżającą się Ekstraklasę oraz walkę o puchary. Kolejorz może sięgnąć po zawodnika doskonale znanego w realiach naszej piłki.
Zmiana godziny meczu o Superpuchar. PZPN wydał oświadczenie
Przed startem nowego sezonu na polskich boiskach mistrz Polski i zdobywca Pucharu zagrają o Superpuchar Polski. Nastąpiła drobna zmiana w kontekście pory rozegrania tego spotkania.