Puszcza kroczek od utrzymania!

Górnik Zabrze bardzo długo prowadził w meczu przeciwko Puszczy Niepołomice, ale piłkarzom Jana Urbana nie udało się dociągnąć wyniku do końca podstawowego czasu gry. Puszcza na swoje konto dopisuje punkt, który być może w tej kolejce zapewni jej utrzymanie w lidze.

Górnik Zabrze remisuje z Puszczą Niepołomice 1:1 w drugim spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Górników strata punktów może oznaczać definitywne odpadnięcie w grze o puchary, Puszcza natomiast dzisiejszym rezultatem być może zapewniła sobie pozostanie w rozgrywkach Ekstraklasy na kolejny sezon.

Już od 19. minuty gry Górnik grał w osłabieniu jednego zawodnika. Dani Pacheco bezmyślnym faulem potraktował jednego z przeciwników i sędzia słusznie wyrzucił zawodnika gospodarzy z trybun. Mimo gry w dziesiątkę, Górnikowi udało się jeszcze w pierwszej połowie objąć prowadzenie. W 36. minucie Lukas Podolski skutecznie dograł do Kapralika i Słowak trafił do siatki, otwierając tym samym wynik starcia.

Po przerwie Górnik był w odwrocie i to Puszcza zaczęła dyktować warunki na boisku. Trener Tułacz w przerwie dokonał dwóch zmian i obraz gry jego zespołu diametralnie się zmienił. W trakcie drugiej połowy arbiter musiał wstrzymać spotkanie. Kibice Górnika odpalili racowisko i poziom zadymienia był tak wysoki, że piłkarze zeszli do szatni. Mecz udało się wznowić po kilku minutach.

W 79. minucie meczu Jakub Bartosz sprytnym uderzeniem głową po stałym fragmencie gry skierował piłkę do siatki. W 89. minucie czerwoną kartkę otrzymał Tiago. Brazylijczyk łokciem odepchnął swojego przeciwnika i zasłużenie został wykluczony gry tuż przed końcem meczu.

Górnik wciąż ma szanse na grę w Lidze Konferencji, ale po remisie z Puszczą szanse na taki scenariusz mocno zmalały. Puszcza Niepołomice póki co ma aż 5 oczek przewagi nad strefą spadkową. Nie wydaje się, aby drużyna Tomasza Tułacza spadła do niższej ligi.