Puchar Niemiec: RB Lipsk w półfinale

RB Lipsk awansował do półfinału Pucharu Niemiec. W ćwierćfinale podopieczni Domenico Tedesco pokonali Hannover 96. Kolejny dobry występ zaliczył Christopher Nkunku.

RB Lipsk pozostaje faworytem do zdobycia Pucharu Niemiec. (fot. Reuters)

24-letni Francuz jest jednym z najlepszych piłkarzy tego sezonu w Europie. W 36 występach zdobył 25 bramek i zanotował 13 asyst. Wydaje się, że przerósł drużynę spod znaku Red Bulla, więc nic dziwnego, że na swoich listach życzeń mają go zarządzający Manchesterem City oraz Manchesterem United. Lato będzie dla atakującego gorące.

Na razie Nkunku skupia się jednak na doprowadzeniu RB Lipsk do jak najwyższego miejsca w tabeli Bundesligi oraz do triumfu w Pucharze Niemiec. W rywalizacji z Hannoverem skompletował dublet.

Francuz otworzył wynik w 17. minucie, kiedy skorzystał z podania Daniego Olmo. Przy trafieniu z 22. minuty asystował mu natomiast Josko Gvardiol.

W 68. minucie rezultat na 3:0 podwyższył Konrad Laimer, a kilka chwil później na 4:0 ustalił Andre Silva.

RB Lipsk awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Wobec przedwczesnego odpadnięcia Bayernu Monachium i Borussii Dortmund pozostaje faworytem do sięgnięcia po trofeum.