Puchar Anglii: Chelsea z awansem!

W środowy wieczór w drugim meczu 4. rundy rozgrywek Pucharu Anglii Aston Villa dość niespodziewanie przegrała u siebie z Chelsea 1:3. Piłkarze The Blues tym samym wywalczyli awans do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Leeds United.

Po pierwszym starciu obu drużyn na Stamford Bridge, gdzie padł bezbramkowy remis dzisiaj doszło do meczu powtórzonego, który miał nam wyłonić czy Aston Villa, czy Chelsea awansuje do kolejnej rundy. Na faworyta tegi spotkania zapowiadali się gospodarze, którzy w ostatnich tygodniach spisują się lepiej niż zawodnicy The Blues, co ma też przełożenie na osiągane wyniki.

Jednak dość niespodziewanie to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 11. minucie rywalizacji Noni Madueke podał do Conora Gallaghera, a ten efektownym uderzeniem w lewe okienko bramki gospodarzy otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później The Blues podwyższyli swoje prowadzenie.

Wówczas Malo Gusto bardzo dobrze dograł piłkę w pole karne, gdzie odnalazł się doskonale Nicolas Jackson, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Emiliano Martineza. Goście trzeciego gola zdobyli niespełna dziesięć minut po starcie drugiej połowy. Enzo Fernandez popisał się wtedy fantastycznym strzałem z rzutu wolnego w lewy górny róg bramki.

Natomiast wynik spotkania ustalił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Moussa Diaby, strzelając tym samym honorowego gola dla gospodarzy. Piłka po strzale gracza Aston Vilii odbiła się od prawego słupka i wpadła do siatki. Tym samym Chelsea zwyciężyła 3:1 i awansowała do 5. rundy Pucharu Anglii, gdzie jej rywalem będzie Leeds United.