PSG z Superpucharem Francji

Ligi w Europie Inne ligi

PSG pokonało Tolouse FC 2:0 i zdobyło 12. w swojej historii Superpuchar Francji.

Losy spotkania na Parc des Princess rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Już w 2. minucie do siatki rywali trafił Kang-In Lee, który wykorzystał zagranie Ousmane Dembele. Szybko stracona bramka nie podziałała jednak na zdobywców Pucharu Francji demobilizująco. W 18. minucie doskonałą okazję miał Gabriel Suazo, ale jego strzał nieznacznie minął prawy słupek bramki zwycięzców Ligue 1. Również Thijs Dallinga nieznacznie spudłował w 37. minucie.

Problemów z precyzją nie miał w 43. minucie Kylian Mbappe, który popisał się kapitalną solową akcją i zdobył bramkę do szatni.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Atakowali gospodarzy, ale goście nie pozostawali dłużni. Ze strony Tolouse świetnie okazje zmarnowali kolejno Cristian Casseres, Vicent Sierro i ponownie Dallinga. W drużynie PSG w słupek trafił Achraf Hakimi. Paryżanie zatem zwyciężyli 2:0 i zdobyli 12. w historii Superpuchar Francji. Żaden zespół nad Sekwaną nie triumfował w tych rozgrywkach częściej.