WARSZAWA 23.08.2024
BETCLIC 1 LIGA PILKA NOZNA MECZ 7 KOLEJKI SEZON 2024/25 — POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: POLONIA WARSZAWA - WARKA POZNAN
NZ SZYMON KOBUSINSKI DANIEL VEGA CINTAS ILKAY DURMUS

Przełamanie Polonii. Pierwsza wygrana Czarnych Koszul

Polonia się przełamała. Warszawiacy wygrali u siebie 2:0 z Wartą Poznań w 7. kolejce Betclic 1 Ligi. Dla Czarnych Koszul to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Maciej Ziółkowski

Ciekawie zapowiadało się spotkanie klubów, które już na początku sezonu zdecydowały się zwolnić trenerów. Ostatnio Polonia rozstała się z Rafałem Smalcem, a Warta pożegnała się z Piotrem Jackiem. Na tę chwilę oba zespoły objęli dotychczasowi asystenci poprzednich szkoleniowców.

Lepsze wrażenie sprawiała Polonia, która przystępowała do meczu jako ostatnia drużyna w tabeli. Warszawiacy kreowali sporo szans i po 24 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw wykorzystali zamieszanie po stałym fragmencie. Oliwier Wojciechowski uderzył z dystansu, bramkarz gości z problemami zbił piłkę do boku, potem obronił strzał Xabiego Auzmendiego z ostrego kąta, ale przy dobitce Szymona Kobusińskiego był praktycznie bezradny.

Potem Dani Vega otrzymał płaskie podanie prostopadłe i precyzyjnie dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Ilkay’a Durmusa, który skutecznie strzelił z woleja. Warta chciała złapać kontakt, wypracowała kilka okazji, w 39. minucie Jurij Tkaczuk huknął w poprzeczkę.

Ostatecznie Polonia wygrała 2:0 i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Warta poniosła trzecią porażkę z rzędu.