Polska Reprezentacja Polski

Premier League: Trzy punkty Arsenalu, czyste konto Szczęsnego

Nie traci dystansu do liderującego w tabeli Premier League Manchesteru United drużyna Arsenalu Londyn. „Kanonierzy” pokonali Wolverhampton Wanderers 2:0 w sobotnim meczu 27. kolejki, a czyste konto zachował stojący w bramce drużyny Arsene’a Wengera Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy, warunki gry dyktowali bowiem jego koledzy z pola. Zawodnicy Arsenalu stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich, ale często brakowało im precyzji lub doskonale spisywał się w bramce „Wilków” Wayne Hennessey. Drogę do siatki dwukrotnie znalazł jednak Robin van Persie, który najpierw w 16. minucie efektownie wykończył akcję po podaniu Cesca Fabregasa, a później ustalił wynik w 56. minucie.

Punkty stracił za to dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach Liverpool, który na Anfield Road zremisował 1:1 z Wigan Athletic. „The Reds” wygrywali od 24. minuty po golu Raula Meirelesa, ale w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Lohore Steve Gohouri.

Zaskakująco, najciekawszy przebieg miało spotkanie rozegrane na The Hawthorns, w którym zmierzyły się dwa zespoły broniące się przed spadkiem – West Bromwich Albion i znajdujący się na dnie tabeli West Ham United. Po bramkach Grahama Dorransa, Jerome’a Thomasa i samobójczym trafieniu Winstona Reida gospodarze po 32. minutach prowadzili już 3:0 i wydawało się, że „Młoty” będą musiały pogodzić się z kolejną porażką. Drużyna z Upton Park na drugą połowę wyszła jednak zupełnie odmieniona i zdołała doprowadzić do remisu za sprawą dwóch goli Demby Ba oraz bramki Carltona Cole’a.

Punktami podzieliły się także Blackburn Rovers i Newcastle United oraz Blackpool i Aston Villa. Trzy punkty w ostatnich sekundach spotkania uratował z kolei dla Birmingham City Nikola Zigić, a „The Blues” 1:0 pokonali Stoke City.