Polska Reprezentacja Polski

Premier League: Tottenham wygrał na Anfield Road, porażka Arsenalu

Tottenham Hotspur pokonał Liverpool na Anfield Road 2:0 w najciekawszym z niedzielnych spotkań przedostatniej kolejki Premier League. Porażkę na Emirates Stadium zanotował z kolei Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce, który uległ Aston Villi 1:2.

Spotkanie w Liverpoolu doskonale rozpoczeło się dla gości z White Hart Lane, którzy na prowadzenie wyszli już w 9. minucie po ładnym trafieniu z dystansu Rafaela van der Vaarta. W drugiej połowie kontrowersyjną decyzję podął natomiast Howard Webb, który dopatrzył się faulu w polu karnym Johna Flanagana na Stevenie Pienaarze. Do jedenastki podszedł Luka Modrić i pewnym strzałem pokonał Jose Reinę.

Na własnym obiekcie przegrał także Arsenal Londyn, który musiał uznać wyższość Aston Villi. W pierwszym kwadransie Wojciech Szczęsny dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki, a oba gole dla gości strzelił Darren Bent, który już do 17 trafień powiększył swój strzelecki dorobek w tym sezonie. Dopiero w 90. minucie honorowego gola dla „Kanonierów” zdobył Robin van Persie.

Emocji nie zabrakło także w starciu Wigan Athletic z West Ham United. Goście z Upton Park w 26. minucie prowadzili już 2:0, a dwie bramki strzelił Demba Ba, ale wspaniały zryw podopiecznych Roberto Martineza w drugiej połowie pozwolił im wygrać 3:2. Dwa gole zdobył Charles N’Zogbia, a trzeciego dołożył Conor Sammon.

W ostatnim z niedzielnych meczów Fulham pokonało Birmingham City 2:0.