Polska Reprezentacja Polski

Premier League: Manchester United nowym mistrzem Anglii

Manchester United przypieczętował w sobotę zdobycie tytułu mistrza Anglii. „Czerwone Diabły” w wyjazdowym spotkaniu 37. kolejki zremisowały z Blackburn Rovers 1:1, a słaby występ w bramce gości zaliczył zastępujący Edwina van der Sara Tomasz Kuszczak.

Drużyna z Old Trafford sobotnie starcie rozpoczęła od trafienia w poprzeczkę po strzale głową Naniego, później jednak z wielką determinacją do walki z liderem ruszyli walczący o utrzymanie gospodarze.

Już od pierwszych minut niepewnie w bramce United spisywał się reprezentant Polski i to po serii jego błędów w kolejnych akcjach drużyna z Ewood Park ostatecznie wyszła na prowadzenie. Kuszczak źle zachował się przy wcześniejszym dośrodkowaniu i zbyt daleko wyszedł z bramki. Szybko do niej wrócił, ale wrzutki Martina Olssona nie przeciął Jonny Evans i strzałem z pierwszej piłki wynik w 20. minucie otworzył Brett Emerton.

„Czerwone Diabły” długo nie potrafiły przełamać skutecznej obrony Blackburn i dopiero w 73. minucie niepewną interwencję Paula Robinsona wykorzystał w polu karnym Javier Hernandez. Do słusznie podyktowanej jedenastki podszedł Wayne Rooney i doprowadził do remisu.

Rezultat ten oznacza, że United mają w tabeli siedem punktów przewagi nad Chelsea Londyn, która do rozegrania ma już tylko dwa spotkania. Tym samym podopieczni sir Alexa Fergusona zapewnili sobie 19. w historii tytuł mistrza Anglii.

Nie mniej ciekawie było na Bloomfield Road, gdzie broniące się przed spadkiem Blackpool po emocjonującym meczu pokonało Bolton Wanderers 4:3. Ostatnie, decydujące trafienie dla gospodarzy zdobył w 64. minucie niezawodny Charlie Adam. Wygraną zanotował jednak także inny zespół z dołu tabeli – Wolverhampton Wanderers, który na wyjeździe 3:1 wygrał z Sunderlandem. W ostatnim z sobotnich spotkań Everton przegrał natomiast z West Bromwich Albion 0:1.