LODZ 21.09.2024
PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25: WIDZEW LODZ - PIAST GLIWICE POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH
NZ RADOSC GOL IMAD RONDIC

Pragmatyczny Widzew pokonuje Piasta. Sytuacja w czołówce coraz ciekawsza

Widzew Łódź wygrał 1:0 z Piastem Gliwice. Dzięki temu zwycięstwu udało mu się wskoczyć na 4. pozycję w ligowej tabeli.

Gospodarze szybko otworzyli wynik spotkania. W 12. minucie z linii pola karnego uderzył Kamil Cybulski. Frantisek Plach zdołał obronić jego strzał, ale do piłki dopadł Imad Rondić, który jak okazało się po analizie VAR nie był na pozycji spalonej i wpisał się na listę strzelców. W 37. minucie pod drugą bramką po wrzutce i zgraniu Jakuba Czerwińskiego dobrą okazję zmarnował Jorge Felix, uderzając nad bramką z bliskiej odległości. Przez znaczną część pierwszej połowy piłkarze Widzewa mieli inicjatywę i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, dzięki czemu zasłużenie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W 49. minucie bramkę nieuznaną z powodu spalonego Michała Chrapka zdobył Maciej Rosołek. Później podopieczni Daniela Myśliwca dalej kontrolowali grę i nie pozwolili gliwiczanom na stworzenie groźnych okazji aż do doliczonego czasu gry. Wtedy Rafał Gikiewicz w sytuacji sam na sam zatrzymał Arkadiusza Pyrkę. Po minucie bramkarz Widzewa obronił jeszcze strzał Fabiana Piaseckiego z dystansu. Ostatecznie gospodarze dowieźli do końca korzystny rezultat. (AC)