Polska

PP: Wisła przegrała z Podbeskidziem

Wisła Kraków przegrała 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w drugim wtorkowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski. Zwycięstwo zespołowi gości zapewnił w końcówce spotkania Piotr Malinowski.

Piłkarze wicelidera 1. ligi nie przestraszyli się utytułowanego rywala i od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. Pierwszą okazję mieli w 13. minucie, kiedy na strzał z około 30 metrów zdecydował się Sebastian Ziajka. Przed stratą bramki Białą Gwiazdę efektowną interwencją uratował Sergei Pareiko. W 18. minucie golkiper Wisły po raz kolejny wykazał się instynktem, broniąc strzał z 16. metra Macieja Rogalskiego. W końcówce pierwszej części spotkania Ziajka jeszcze raz zagroził bramce gospodarzy, ale jego dośrodkowanie otarło się jedynie o poprzeczkę i opuściło boisko.

Wisła w pierwszej połowie miała zaledwie jedną okazję, kiedy piłka po odbiciu się od jednego obrońców trafiła do Łukasza Garguły. Rozgrywający krakowskiego zespołu strzelił jednak obok bramki.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza – od ataków Podbeskidzia, które już w pierwszej akcji mogło zdobyć gola. Po dośrodkowaniu Ziajki przed szansą stanął Adam Cieśliński, ale Pareiko nie dał się pokonać z kilku metrów. W 54. minucie Wisła mogła odpowiedzieć, ale techniczny strzał Garguły przeleciał tuż nad poprzeczką bramki Richarda Zająca. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, w 88. minucie Piotr Malinowski wykorzystał sytuację sam na sam

Tak padła bramka:

0:1 Piotr Malinowski 88
Piotr Malinowski wykorzystał moment zagapienia się obrońców Wisły i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad bramkarzem Białej Gwiazdy.