Porażka na wagę utraty mistrzostwa?

Bayern może dziś stracić fotel lidera ligi! Bawarczycy przegrali w starciu z Mainz i dali szasnę Borussii Dortmund na objęcie prowadzenie w Bundeslidze!

Zatrudnienie Tuchela okazuje się błędem (fot. Defodi / 400mm.pl)

Takiego rezultatu raczej mało kto się w ogóle spodziewał. Bayern przegrał na wyjeździe z Mainz 1:3 i jeszcze w trakcie 29. kolejki niemieckiej Bundesligi może spaść z pierwszego miejsca w tabeli!

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, aby mistrz Niemiec miał problemy w tym spotkaniu. Bawarczycy mieli zdecydowaną przewagę od samego początku, choć nie potrafili tego przekuć w korzystny wynik. Dopiero po pół godzinie gry na 1:0 trafił Sadio Mane, asystę zaliczył Joao Cancelo.

Po przerwie Bayern cały czas miał optyczną przewagę, ale brakowało jakości sportowej. Uaktywnili się za to gospodarze, których stać było na kilka zrywów, które ostatecznie owocowały bramkami. W 65. minucie wyrównał Ludovic Ajorque, kilka minut później było 2:0 po trafieniu Leandro Barreiro. W 79. minucie wynik na 3:1 dla Mainz ustalił Aaron Martin.

Aktualna przewaga Bayernu nad Borussią wynosi dwa punkty. Jeśli BVB wygra z Eintrachtem, wyprzedzi Die Roten w klasyfikacji. Nad Monachium wciąż krążą czarne chmury i nic nie wskazuje na to, aby wyszło słońce.