Oficjalna strona Cracovii doniosła, iż Piotr Polczak został nowym zawodnikiem Tereka Grozny. Jego umowa będzie obowiązywała do czerwca 2014 roku.
Polczak przez ostatnie trzy lata grał w Cracovii. W barwach „Pasów” wystąpił w 77 meczach w Ekstraklasie, w których zdobył pięć bramek. Na swoim koncie ma także pięć występów w reprezentacji Polski.
Zespół z Groznego zajął 12. miejsce w ubiegłym sezonie rosyjskiej ligi. Przed miesiącem trenerem pierwszej drużyny został słynny Holender, Ruud Gullit.
W Tereku Grozny grał też inny zawodnik z Krakowa, Brazylijczyk Cleber (niegdyś Wisła Kraków).
Patryk Letkiewicz dla PN:
Nie miałem wątpliwości czy zostać w Wiśle. Miejsca w bramce nie odpuszczę!
Zachował dziewięć czystych kont, zdobył nagrodę za interwencję sezonu w 1 lidze, i wydatnie przyczynił się do awansu Wisły Kraków do Ekstraklasy. W niej o pozycję między słupkami walczył będzie z Marcelem Łubikiem.