Polak bohaterem Milanu!

Dariusz Stalmach strzelił gola w wygranym 2:0 meczu AC Milanu z Atletico Madryt. Polak przyczynił się do awansu Rossonerrich do półfinału UEFA Youth League.

Stalmach otworzył wynik spotkania w 13. minucie, kiedy to Adam Bakoune posłał idealne dośrodkowanie w kierunku pola karnego, gdzie na piłkę czyhał właśnie 17-latek urodzony w Tarnowskich Górach, który pewnym strzałem sfinalizował całą akcję.

Co ciekawe, to pierwsze trafienie piłkarza z Polski w fazie pucharowej młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Były zawodnik Górnika Zabrze przebywał na boisku do 71. minuty. W tym czasie do bramki mógł jeszcze dołożyć asystę, lecz po jego podaniu Chaka Traore przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Rossonerrim i tak udało się podwyższyć prowadzenie. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Youns El Hilali i tym samym przypieczętował awans mediolańczyków do półfinału UEFA Youth League.