Pogoń nie dała rady Osijekowi (zapis relacji na żywo)

Ligi w Europie Liga Konferencji

Pogoń Szczecin przegrała 0:1 w rewanżowym meczu przeciwko chorwackiemu NK Osijekowi w ramach II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Takim samym wynikiem zakończył się dwumecz. To oznacza, że podopieczni Kosty Runjaicia jako pierwszy zespół z Polski odpadł z rywalizacji piłkarskiej na Starym Kontynencie.
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+4 KONIEC! Pogoń przegrała 0:1 i odpadła z eurpucharów na etapie II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

90′ Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył dodatkowe cztery minuty.

86′ Drygas huknął ile sił, ale trafił wprost w plecy Loncara.

80′ Kolejne dwie zmiany w szeregach Pogoni. Na boisku pojawili się Drygas i Wędrykowski.

77′ Bartkowski na głowę do Carlosa. Nieczyste uderzenie i piłka w rękach golkipera Osijeku.

75′ Przed nami ostatni kwadrans. Piętnaście minut nadziei dla Pogoni na odrobienie jednobramkowej straty.

72′ Jak to nie wpadło?! Jean Carlos oddał strzał na pustą bramkę, ale w ostatniej możliwej chwili jego uderzenie zostało zablokowane.

70′ Przerwa na uzupełnienie płynów.

68′ Było blisko! Zahović dobrze uderzył, ale jeszcze lepiej zachował się Ivusić, który zablokował jego strzał.

67′ Pierwsza zmiana personalna w szeregach Pogoni. Kozłowski został zastąpiony przez Piotr Parzyszka.

62′ Niewiele brakowało, a Osijek prowadziłby dwiema bramkami. Kleinheisler minimalnie spudłował. Po jego uderzeniu Stipica nawet nie drgnął.

56′ Kozłowski wprost w ręce dobrze ustawionego na linii bramkowej Ivucicia.

55′ Petar Bockaj tylko postraszył Stipicę. Piłka po jego uderzeniu zza pola karnego nie leciała nawet w światło bramki.

51′ Indywidualna szarża Jeana Carlosa zatrzymana przez sędziego linowego. Spalony.

49′ Sebastian Kowalczyk spróbował swoich sił strzałem z dystansu. To nie była dobra próba. Piłka po jego uderzeniu wylądowała poza boiskiem.

46′ Druga połowa – czas, start!

45’+3 KONIEC! Do przerwy 1:0 dla Osijeku. Taki sam wynik jest również w dwumeczu. Wciąż Pogoń ma szanse na odrobienie strat.

45′ Pierwsza połowa potrwa o trzy minuty dłużej.

44′ GOL DLA OSIJEKU!  Na listę strzelców wpisał się Laszlo Kleinheisler. Pogoń musi odrabiać jednobramkową stratę.

42′ Zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale na szczęście dla szczecinian gracze Osijeku nie zamienili tego na gola.

39′ Mario Jurvević obejrzał – jak mawiają Chorwaci – żółty karton.

36′ Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne wprost w ręce dobrze ustawionego na linii bramkowej Stipicy.

34′ Zech został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na szarżującym Laszlo Klainhaislerze.

32′ Mierez nie sięgnął dośrodkowanej do niego piłki.

30′ Pół godziny gry za nami. Rywalizacja wyrównała się.

28′ Mierez wychodził na wolne pole sam na sam z bramkarzem, lecz w ostatniej możliwej chwili został zatrzymany przez Matę.

24′ Kozłowski w indywidualnej akcji na prawej stronie. Wywalczył rzut rożny.

23′ Przerwa hydratacyjna na uzupełnienie płynów.

21′ Zahović wychodził na wolne pole, lecz w ostatniej możliwej chwili został powstrzymany.

19′ Ramon Mierez wygrał walkę o pozycję z Benediktem Zechem, ale Argentyńczyk dopuścił się faulu, co nie uszło uwadze sędziego.

17′ Kacper Kozłowski dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Luka Zahović, lecz adresat nie zdołał sięgnąć zbyt wysoko zacentrowanej futbolówki.

15′ Pierwszy kwadrans dla Pogoni.

14′ Dante Stipica bezproblemowo złapał piłkę uderzoną z rzutu wolnego.

11′ Chwilowa przerwa w grze spowodowana kłopotami zdrowotnymi. Jean Carlos i Mile Skorić przypadkowo zderzyli się. Obaj po interwencji klubowych sztabów medycznych kontynuują grę.

8′ Jakub Bartkowski dopuścił się faulu w środkowej strefie boiska, przerywając tym samym groźny kontratak Osijeku. Obyło się jednak bez żółtej kartki.

6′ Kurzawa oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego z okolic dwudziestego piątego metra. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od muru.

3′ Luis Mata źle dośrodkował, co poskutkowało zaprzepaszczeniem obiecująco zapowiadającej się akcji ofensywnej.

2′ Rafał Kurzawa przebojowo wtargnął w pole karne Osijeku, ale w ostatniej chwili został powstrzymany.

1′ ZACZYNAMY! Jako pierwsi futbolówkę kopnęli gracze Pogoni.

W pierwszym meczu w Szczecinie padł bezbramkowy remis. Jak będzie w rewanżu? Osijek jest faworytem, niemniej jednak nie można Pogoni spisywać na całkowite straty.