Podzial punktów w Wolfsburgu

W sobotnie popołudnie w meczu 23. kolejki rozgrywek Bundesligi VfL Wolfsburg zremisowało przed własną publicznością w starciu z Borussią Dortmund 1:1. Tym samym gospodarze wciąż nie zwyciężyli w żadnym meczu w lidze w 2024 roku. Borussia natomiast wciąż nie przegrała w obecnym roku kalendarzowym.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Niclas Fullkrug najlepiej i najszybciej zareagował w polu karnym i uderzeniem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie wicemistrzowie Niemiec kontrolowali losy spotkania, ale w doliczonym czasie gry piłkarze Wolfsburga mogli doprowadzić do wyrównania.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry groźnie na bramkę gości uderzał Kevin Behrens, ale futbolówka po uderzeniu gracza z Wolfsburga. Do pierwszej połowy rywalizacji w sobotnie popołudnie doliczono aż dwanaście minut. Miało to związek z protestami kibiców przeciwko podjętej przez kluby decyzji w sprawie sprzedaży części praw telewizyjnych w zamian za dodatkowy zastrzyk gotówki. Kibice obawiają się, że część ligowych meczów może być przenoszona za granicę, a nad klubami kontrolę będą mieć zagraniczne koncerny.

Natomiast w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 63. minucie rywalizacji Yannick Gerhardt doskoczył do wybitej piłki i uderzeniem głową skierował ją do siatki i pokonał Gregora Kobela. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, chociaż w 90. minucie spotkania w poprzeczkę uderzając z woleja Marcel Sabitzer trafił w poprzeczkę, co uratowało gospodarzy przed stratą gola.

Tym samym obie drużyny przedłużyły swoje ligowe serie w 2024 roku. Piłkarze z Wolfsburga wciąż nie odnieśli wygranej w Bundeslidze w 2024 roku i ich seria bez zdobycia trzech „oczek” w tym roku wydłużyła się do sześciu spotkań. Natomiast zawodnicy z Dortmundu nadal nie przegrali meczu w lidze w obecnym roku kalendarzowym, a w 2024 roku zdobyli już czternaście punktów w sześciu starciach.