Podział punktów w hicie wieczoru

Ligi w Europie Liga Narodów

Ten mecz można opisać znanym i lubianym powiedzeniem „z wielkiej chmury mały deszcz”. Starcie Włoch z Niemcami miało być hitem, ale piłkarze obu drużyn stworzyli raczej senne widowisko. Ostatecznie w Bolonii padł remis.

Pierwszą część meczu zdominowali Niemcy. Podopieczni Hansiego Flicka dłużej utrzymywali się przy piłce (niecałe 70% czasu gry), oddali też więcej strzałów na bramkę rywala. Azzurri odpowiedzieli im kilkoma uderzeniami, niestety o nieco wątpliwej skuteczności. Pierwsze 45 minut zresztą w ogóle nie porwały kibiców. Fani ostrzyli sobie zęby na wielkie widowisko, godne starcia reprezentacji, które w sumie mają na koncie osiem tytułów mistrza świata. O źle nastawionych celownikach, i to w obu zespołach, najlepiej świadczy statystyka strzałów celnych – autorem jedynego uderzenia, które poleciało w światło bramki był Serge Gnabry. Oprócz niego, nikomu nie udała się ta sztuka.

W przerwie meczu selekcjonerzy obu reprezentacji skupili się głównie na poprawie skuteczności swoich podopiecznych, bo tak jak w pierwszej części strzałów było jak na lekarstwo, tak w drugiej połowie Włosi i Niemcy zaczęli śmielej grać w ofensywie. Próby gospodarzy poskutkowały w 70. minucie, kiedy Manuela Neuera pokonał Lorenzo Pellegrini, wyprowadzając ekipę Azzurrich na prowadzenie. Korzystny wynik dla Włochów utrzymał się jednak tylko przez niecałe 200 sekund, gdyż trzy minuty po trafieniu zawodnika AS Romy, do wyrównania doprowadził Joshua Kimmich. Sędzia był jeszcze w kontakcie z VAR-em, czekając na zielone światło, by uznać gola, ale po krótkiej interwencji arbiter zatwierdził bramkę piłkarza Bayernu.

Oba trafienia nieco rozruszały spotkanie, ale wynik już się nie zmienił. Włosi dzielą się punktami z Niemcami, co sprawia, że liderem w trzeciej grupie Dywizji A są Węgry, które sensacyjnie wygrały dziś z Anglią 1-0.