Podrażniony Vlahović to kluczowy Vlahović

Gol Dusana Vlahovicia zagwarantował Juventuswi triumf nad Frosinone. Serb dobrze zareagował na decyzję szkoleniowca o posadzeniu go na ławce rezerwowych.

Vlahović trafił na wagę 3 punktów. (fot. Forum)

Zamiast 23-latka w podstawowej jedenastce Starej Damy pojawił się dziś Arkadiusz Milik. Nie było to duże zaskoczenie – Vlahović jest daleki od optymalnej formy, w poprzednich trzech spotkaniach nie zdobył bramki, a w minionych dwunastu występach trafił do siatki tylko raz.

Serb pojawił się na murawie w 54. minucie, przy wyniku 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jaime Baez. Dla gości trafił Kenan Yildiz.

To Vlahović okazał się jednak kluczowy. W 81. minucie wykorzystał podanie Westona McKenniego i skutecznie uderzył na wagę trzech punktów. Kilka chwil później był bliski skompletowania dubletu, ale analiza VAR wykazała spalonego.

Czas pokaże, czy dzisiejsza akcja zapewni Serbowi powrót do podstawowego składu Juventusu, który pozostaje wiceliderem tabeli Serie A.

Milik oraz Wojciech Szczęsny spędzili na boisku cały mecz.