Gdynia, 09.08.2024,
Pilka nozna. Betclic I liga. Mecz 4. kolejki Arka Gdynia - Znicz Pruszkow, Gdynia.,
Football. Polish 2nd football league. 4th round  match Arka Gdynia - Znicz Pruszkow, Gdynia.,
NZ: Kaito Imai, Joao Oliveira, Michal Borecki, Radoslaw Majewski ,

Po golu i po punkcie. Remis w Gdyni

Arka Gdynia zremisowała u siebie 1:1 ze Zniczem Pruszków w 4. kolejce Betclic 1 Ligi. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, ale miejscowi błyskawicznie doprowadzili do wyrównania.

Maciej Ziółkowski

Arka przegrała na inaugurację sezonu ze Stalą Rzeszów (0:1), ale potem dwukrotnie wygrała w Betclic 1 Lidze (2:1 z ŁKS-em, 3:0 z Polonią Warszawa).

Znicz jeszcze lepiej rozpoczął rozgrywki. Najpierw zespół z Pruszkowa pokonał stołeczną Polonię (1:0), potem zremisował na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów (0:0), a ostatnio wygrał u siebie 2:1 z Wisłą Kraków.

Gdynianie od początku rzucili się do ofensywy, regularnie atakowali, oddali parę strzałów, ale nie dość, że goście dobrze się bronili, to w 12. minucie objęli prowadzenie. Błysnął Wiktor Nowak, który zszedł z lewej strony do środka boiska i pięknie uderzył z 15. metra na dalszy słupek.

Arka błyskawicznie odpowiedziała, doprowadzając do wyrównania. Doszło do dalekiego przerzutu z prawej strony na dalszy słupek, do Karola Czubaka, który zgrał głową do Joao Oliveiry, a ten uprzedził bramkarza, minął go i dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Miejscowi chcieli pójść za ciosem, konstruowali kolejne ataki. Szanse miał m.in. Tornike Gaprindaszwili, który został dwukrotnie zablokowany w pierwszej połowie.

Po przerwie Arka prowadziła grę, przebywała w ataku pozycyjnym, częściej kreowała i posiadała piłkę, ale drużyna z Pruszkowa była czujna w defensywie i potrafiła wypracować kilka okazji z przodu.

Dorobek strzelecki mógł powiększyć jeden z najlepszych piłkarzy na boisku, czyli Nowak, który w 68. minucie główkował nieco obok bramki, a potem też uderzył trochę niecelnie. W tzw. międzyczasie bliski szczęścia był zawodnik gospodarzy, Michał Rzuchowski, który oddał nieco niedokładny strzał głową.

Ostatecznie Arka zremisowała 1:1 ze Zniczem. W następnej (5.) kolejce ligowej zespół z Gdyni zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (19.08, godz. 19:00), a klub z Pruszkowa zmierzy się u siebie z Górnikiem Łęczna (18.08, godz. 12:00).