RZESZOW 04.08.2024
MECZ 3. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH IN RZESZOW: STAL RZESZOW - MIEDZ LEGNICA
nz CESAR PENA GOL GOAL CIESZYNKA RADOSC DRUZYNA TEAM

Piękny gol zmiennika, czerwona kartka. Stal lepsza od Miedzi

Stal Rzeszów drugi raz wygrała u siebie w trwającym sezonie. Zespół Marka Zuba pokonał 1:0 Miedź Legnica w 3. kolejce Betclic 1. Ligi. Jedynego gola strzelił zmiennik, Cesar Pena. Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Maciej Ziółkowski

Rzeszowianie zaczęli rozgrywki ligowe od domowego zwycięstwa nad Arką Gdynia (1:0), a w 2. kolejce przegrali na wyjeździe 1:2 z Górnikiem Łęczna. Miedź miała od nich punkt więcej po dwóch meczach (2:2 z GKS-em Tychy, 4:2 ze Stalą Stalowa Wola).

Gospodarze mogli świetnie zacząć niedzielne spotkanie. W 2. minucie Patryk Warczak precyzyjnie dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, do Sebastiena Thilla, który zmarnował kapitalną okazję, oddając niecelny strzał z najbliższej odległości.

Bliski szczęścia w pierwszej połowie był też 20-letni Karol Łysiak. Środkowy pomocnik miejscowych potężnie uderzył z 25 metrów, ale Jakub Wrąbel popisał się fenomenalną interwencją, zbijając piłkę na poprzeczkę.

O ile na początku drugiej odsłony nieco lepiej wyglądała Miedź, to z czasem Stal podkręciła tempo i objęła prowadzenie. W 77. minucie Thill dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a wprowadzony z ławki Cesar Pena fantastycznie główkował pod poprzeczkę.

Legniczanie mogli doprowadzić do remisu, ale Benedik Mioc trafił w słupek. Po chwili, czyli w 88. minucie, przyjezdni zaczęli grać w osłabieniu, gdyż Bartosz Kwiecień obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Ostatecznie drużyna z Rzeszowa dowiozła skromne zwycięstwo (1:0).

W przyszły weekend Miedź podejmie ŁKS (10.08, godz. 19:35), a Stal zmierzy się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg (11.08, godz. 17:00).