Soccer Football - Europa League - Ferencvaros v Tottenham Hotspur - Groupama Arena, Budapest, Hungary - October 3, 2024 Tottenham Hotspur's Brennan Johnson celebrates scoring their second goal with Yves Bissouma,Image: 916017107, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Bernadett Szabo / Reuters / Forum

Pięć występów z golem z rzędu. Zawodnik Tottenhamu błyszczy

Tottenham pokonał Ferencvaros w meczu drugiej kolejki Ligi Europy. Jedną z bramek zdobył będący w wyśmienitej formie Brennan Johnson.

Walijczyk wszedł w bieżący sezon słabo. W pierwszych czterech występach nie strzelił gola i nie zanotował asysty. Kibice zaczęli go krytykować, a on poczuł się dotknięty tak mocno, że usunął konta w mediach społecznościowych.

Gdyby stworzył nowe, dziś zbierałby pochwały. W zasadzie nie tylko dziś, a od połowy września. Od starcia z Coventry City w Pucharze Ligi, w którym zapewnił Kogutom zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Potem były trafienia w potyczkach z Brentfordem, Karabachem oraz Manchesterem United. Dziś nie oszczędził Ferencvarosu.

Atakujący wszedł na murawę w 65. minucie, a nieco ponad kwadrans później umieścił piłkę w siatce. Podwyższył tym prowadzenie Tottenhamu na 2:0. W pierwszej połowie wynik otworzył Pape Matar Sarr.

W 90. minucie zamknął go Barnabas Varga, który strzelił honorowego gola dla gospodarzy.

Po dwóch meczach w Lidze Europy Tottenham ma w dorobku sześć punktów. Na ten moment jest wiceliderem tabeli. (MS)