Piast nie dał rady w Kopenhadze [zapis relacji na żywo]

Pokonali Dynamo Mińsk, rady nie dał im Hartberg. Dzisiaj piłkarze Piasta Gliwice nie zdołali wygrać z FC Kopenhaga i odpadli z eliminacji Ligi Europy.

Waldemar Fornalik nie miał dziś powodów do radości. (fot. Irek Dorożański)

90+5′ – Koniec! FC Kopenhaga wygrywa 3:0 i melduje się w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

90+5′ – Biel ustala wynik spotkania. 3:0 dla Kopenhagi.

90+1′ – Arbiter dolicza 5 minut.

89′ – Steczyk wchodzi za Parzyszka.

86′ – Silny, precyzyjny strzał Kirkesova bezpośrednio z rzutu wolnego. Golkiper gospodarzy dobrze broni.

83′ – Dobry fragment gry w wydaniu Piasta. Parzyszek uderzył, lecz po interwencji obrońcy piłka odbiła się od słupka.

82′ – Milewski zmienia Lipskiego.

81′ – Parzyszek doszedł do sytuacji strzeleckiej po dograniu z rzutu rożnego. Strzał był jednak niecelny.

77′ – Kolejne dośrodkowanie w stronę Żyry. Tym razem napastnik Piasta nie wygrał pojedynku w powietrzu.

68′ – Dwie dobre okazje Żyro – gola brak. Najpierw dobrze spisał się golkiper gospodarzy, a następnie piłka poleciała nad poprzeczką.

66′ – Żółta kartka dla Lipskiego, który spóźnił się z atakiem na piłkę.

63′ – Wilczek mógł skompletować dublet, ale uderzył nad poprzeczką.

62′ – Zmiana w ekipie Piasta. Żyro zastępuje Sokołowskiego.

58′ – Bardzo dobra akcja Wilczka. Polak wbiegł z piłką w pole karne i podał do Winda, który trafił do siatki. 2:0 dla Kopenhagi.

57′ – Dobrą okazję zmarnował Lipski. Pomocnik Piasta zbyt lekko uderzył głową.

56′ – Żółta kartka dla Czerwińskiego za dwa faule w krótkim odstępie czasu.

51′ – Poprzeczka po strzale Winda! Duże szczęście Placha.

50′ – Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Piłka trafiła przed pole karne, gdzie dopadł do nie Vida. Gracz Piasta uderzył niecelnie.

46′ – Sędzia dał znak, pora rozpocząć drugą część gry.

45′ – Koniec pierwszej połowy. FC Kopenhaga prowadzi 1:0.

44′ – Parzyszek oddał strzał głową, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Niezła szansa Piasta.

38′ – Niecelny strzał Jodłowca tuż zza pola karnego. Piłka leciała daleko obok prawego słupka.

32′ – Skuteczna interwencja Placha, który obronił próbę Fischera.

26′ – Kolejna dobra okazja gości. Lipski nie potrafił pokonać bramkarza drużyny rywali.

24′ – Ależ bliski wyrównania był Piast! Golkiper gospodarzy źle wyprowadził piłkę, która odbiła się od Parzyszka, a następnie trafiła w słupek i opuściła murawę.

21′ – Fragment rwanej gry w środku pola. Żadna ze stron nie stworzyła sobie groźnej sytuacji w ataku.

14′ – 1:0 dla Kopenhagi. Biel kopnął piłkę w kierunku bramki, a do siatki wbił ją Wilczek.

13′ – Rzut rożny dla gliwiczan zakończony niecelnym uderzeniem głową Jodłowca.

10′ – Pierwszy strzał Piasta. Parzyszek starał się zaskoczyć bramkarza rywali z dużej odległości. Bez skutku.

8′ – W pierwszych minutach dużo aktywniejsi byli piłkarze z Danii. Ich najlepsza okazja – rzut wolny sprzed pola karnego – nie przyniosła im jednak korzyści bramkowej.