GRODZISK MAZOWIECKI 04.09.2024
TURNIEJ PILKI NOZNEJ O PUCHAR SYRENKI U-17 MECZ: POLSKA - CZARNOGORA --- SYRENKA CUP TOURNAMENT U17 FOOTBALL MATCH: POLAND - MONTENEGRO
DARIUSZ GESIOR

Polska

Pewne zwycięstwo młodzieżówki. Ekipa Dariusza Gęsiora pokonała Gruzję

Drugie zwycięstwo w trakcie październikowego zgrupowania zanotowała reprezentacja Polski do lat 17. „Biało-czerwoni” wygrali z Gruzją.

Młodzieżówka prowadzona przez selekcjonera Dariusza Gęsiora w środę rozgromiła Armenię aż 8:0, a teraz odniosła pewne zwycięstwo nad Gruzją.

Polacy wynik spotkania otworzyli w doliczonym czasie pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Szywała. Napastnik Śląska Wrocław w 57. minucie skompletował dublet. Sześć minut później wynik spotkania na 3:0 ustalił Mikołaj Czerniatowicz.

„Biało-czerwoni” biorą udział w turnieju pierwszej fazy kwalifikacyjnej do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-17. Aby awansować do wiosennej Ligi A, z której będzie można dostać się na EURO, trzeba zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie. (FT)