Pewne zwycięstwo Guardioli z Kopenhaga

Kamil Grabara wraz z zespołem musiał uznać zdecydowaną wyższość rywali w meczu.

Zdecydowana przewaga City przełożyła się na zwycięstwo 3:1.

Bardzo szybko, bo już w 10. minucie wyższość rywali uznać musiał Grabara. Będący w kapitalnej formie De Bruyne posłał bardzo silny i precyzyjny strzał w boczną siatkę.

Gospodarzy stać było na wyrównanie z ekipą z Premier League. Gola po fantastycznym strzale z dystansu zdobył Magnus Mattsson, który do Kopenhagi przeniósł się zaledwie dziesięć dni temu.

Na kilka chwil przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ponowne prowadzenie Anglikom zapewnił Bernardo Silva. Portugalczyk wykorzystał sytuacyjną piłkę i bardzo sprytnie uderzył piłkę obok Grabary.

Przypieczętowanie zwycięstwa na 3:1 nastąpiło w w doliczonym czasie gry. Drugą asystę zaliczył De Bruyne, tym razem jednak egzekutorem był Phil Foden.

Mecz rewnażowy odbędzie się 06.03.2024 na Etihad Stadium.