Pewne zwycięstwo AS Romy!

Na zakończenie zmagań w ramach 23. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A, zawodnicy AS Roma w wysokich rozmiarach pokonali u siebie Cagliari Calcio. Dublet na swoim koncie w tym starciu zapisał Paulo Dybala

Gospodarze bardzo szybko, gdyż już w 2. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Najpierw strzał głową Leandro Paredesa wybronił golkiper gości, ale chwilę później najlepiej w polu karnym odnalazł się Lorenzo Pellegrini, który uderzeniem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Siedem minut później mogło być 2:0, ale Bryan Cristante uderzając z pierwszej piłki trafił jedynie w prawy słupek.

W 23. minucie piłkarze Romy podwyższyli prowadzenie. Pellegrini dobrze dograł piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Paulo Dybala, który strzałem w prawą stronę bramki zdobył drugą bramkę dla gospodarzy w poniedziałkowy wieczór. Pod koniec połowy mogło być już nawet 3:0, ale trafienie dla Romy nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej Romelu Lukaku

Kilka minut po wznowieniu gry było już 3:0. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Andrea Petagna i arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Dybala strzałem w prawy dolny róg bramki. Tuż przed końcem godziny rywalizacji padł kolejny gol. Dean Huijsen wyskoczył najwyżej do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paredesa i uderzeniem w lewą stronę bramki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Później groźną okazję na gola miał Romelu Lukaku w 78. minucie rywalizacji, ale jego uderzenie wybronił Simone Scuffet. Ostatecznie gospodarze triumfowali 4:0 w poniedziałkowy wieczór. W obu zespołach mieliśmy polskie akcenty – Nicola Zalewski (Roma) pojawił się na boisku w 55. minucie. Natomiast w zespole gości grał Mateusz Wieteska, który wszedł na murawę w 67. minucie.