DORTMUND 10.07.2024
MECZ 1/2 FINALU POLFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: HOLANDIA - ANGLIA 1:2 --- SEMIFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: THE NETHERLANDS - ENGLAND 1:2
JOHN STONES  MARC GUEHI  DECLAN RICE  PHIL FODEN  KOBBIE MAINOO

Ligi w Europie Liga Narodów

Pewne zwycięstwo Anglii nad Irlandią w Lidze Narodów

Reprezentacja Anglii pewnie rozpoczęła zmagania w swojej grupie. Dwa szybkie gole ustawiły przebieg tego spotkania.

Po przegranym niedawno finale Mistrzostw Europy Gareth Southgate zrezygnował z funkcji selekcjonera po kilku latach pracy. Debiut nowego trenera, Lee Carsley’a, wypadł znakomicie. Irlandzki szkoleniowiec świetnie ustawił drużynę na swój pierwszy mecz i może teraz cieszyć się z kompletu punktów.

Już w 11. minucie Declan Rice przejął piłkę w polu karnym i nie dał bramkarzowi szans, strzelając na 1:0. Po kolejnych piętnastu minutach wynik podwyższył Jack Grealish. Rice ponownie odegrał kluczową rolę, asystując przy trafieniu kolegi z drużyny.

Anglicy kontrolowali przebieg meczu i nie oddali prowadzenia ani na chwilę. Wkrótce czeka nas kolejne spotkanie w tej grupie, pomiędzy Grecją a Finlandią.(DW)