Przejdź do treści
Grodzisk Wielkopolski, 05.05.2024
MECZ 31. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24: Warta Poznan - Widzew Lodz --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: Warta Poznan - Widzew Lodz
NZ DANIEL MYSLIWIEC
FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

OFICJALNIE: Nowy obrońca Widzewa Łódź. „Był naszym pierwszym wyborem na tej pozycji”

Samuel Kozlovsky został nowym zawodnikiem Widzewa Łódź. Słowak podpisał dwuletni kontrakt, w którym jest opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Paweł Gołaszewski

fot. Patryk Pindral/400mm.pl

Kozlovsky przeniósł się do Widzewa z AS Trencin. W poprzednim sezonie Słowak rozegrał 31 meczów, w których strzelił trzy gole. Wcześniej był piłkarzem Slovana Bratysława, z którego był wypożyczony do FC Petrzalka.

– Czekałem na szansę, żeby spróbować sił poza granicami Słowacji. Kiedy usłyszałem o tej ofercie, bardzo się ucieszyłem. Teraz mam nadzieję na nowe doświadczenie. Łódź to świetne miasto, a Widzew to klub z wieloma kibicami i atrakcyjnym stylem – mówił Kozlovsky na łamach oficjalnej strony Widzewa.

Kozlovsky przez lata był młodzieżowym reprezentantem Słowacji. Notował występy w kadrach U-16, U-17, U-18, U-19 i U-20. – Samuel był naszym pierwszym wyborem na pozycji lewego obrońcy wbrew pojawiającym się w mediach doniesieniom. Mieliśmy okazję zobaczyć go podczas zgrupowania w Turcji i wtedy potwierdziliśmy sobie, że nieprzypadkowo pojawił się w naszych bazach danych. Nasz nowy zawodnik dobrze gra lewą nogą, jest szybki i wyróżniał się w swoim dotychczasowym zespole. Teraz jest gotowy na nowe wyzwanie w Polsce – powiedział Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa.

Zawodnik dzisiaj ma dołączyć do drużyny, która przygotowuje się do sezonu w Opalenicy.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024