WARSZAWA 25.07.2024
PIERWSZY MECZ II RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2024/25 --- UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE SECOND QUALIFYING ROUND FIRST MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - CAERNARFON TOWN FC
BLAZ KRAMER  LUQUINHAS  MARC GUAL

Oceny piłkarzy Legii Warszawa po meczu z Caernarfon Town

Legia Warszawa odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo 6:0 nad Caernarfon Town. Trzy gole dla Wojskowych strzelił Marc Gual, po jednym trafieniu dołożyli Blaż Kramer i Claude Goncalves, a samobójcze trafienie zaliczył Stephen McMulan. Jak zagrali piłkarze Goncalo Feio? Oceniliśmy ich w skali szkolnej 1-6.

Paweł Gołaszewski

BRAMKARZ

Kacper Tobiasz – 3. Nota wyjściowa. Rywale oddali jeden celny strzał, który nie zmusił bramkarza Legii do większego wysiłku.

OBROŃCY

Rafał Augustyniak – 2,5. W pierwszej połowie popełnił kilka błędów, zaliczył straty w budowaniu akcji. W drugiej części spotkania zagrał nieco lepiej.

Artur Jędrzejczyk – 3. Solidny występ kapitana Legii. Nie popełniał błędów w defensywie, kilka razy mógł

Steve Kapuadi – 3,5. Najlepszy ze stoperów. Bezbłędny w defensywie, najlepiej wprowadzał piłkę, a do tego zaliczył asystę przy trafieniu na 1:0 Guala. Mógł mieć na koncie dwa ostatnie podania, ale po dobrym podaniu do Guala, Hiszpan zgubił futbolówkę w 26. minucie.

POMOCNICY

Paweł Wszołek – 2. Niechlujny w akcjach ofensywnych, do tego zaliczył trzy bardzo nieodpowiedzialne straty w pierwszej połowie i jedną w drugiej. Najgorszy na boisku z legionistów.

Claude Goncalves – 4. Dobrze czytał grę w środku pola, pokazywał się kolegom, starał się regulować tempo. Pozytywny występ okrasił pięknym golem na 6:0.

Luquinhas – 4. Początek miał niemrawy, ale im dalej w las tym lepiej. Wygrywał pojedynki, udanie dryblował, rywale często musieli uciekać się do przewinień na Brazylijczyku. Zaliczył asystę drugiego stopnia przy trafieniu na 4:0.

Bartosz Kapustka – 2,5. Dostał notę w górę za dwie asysty drugiego stopnia przy trafieniach na 1:0 oraz 5:0. Generalnie jednak zaliczył bezbarwny występ, szczególnie w pierwszej połowie grał bardzo słabo.

Ryoya Morishita – 3,5. Już w 2. minucie mógł mieć asystę, dogrywając w pole karne do Guala, ale Hiszpan był minimalnie spóźniony, choć mógł próbować wykończyć akcję wślizgiem. Chwilę później uderzył nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy dośrodkował futbolówkę w pole bramkowe Walijczyków, a golkiper gości niespodziewanie wrzucił sobie piłkę do bramki. Później zaliczył jeszcze „regulaminową” asystę przy trafieniu na 4:0 Guala.

NAPASTNICY

Marc Gual – 4,5. Popisał się hat-trickiem, a przy lepszej skuteczności i decyzyjności w niektórych momentach mógł skompletować nawet dwa.

Blaż Kramer – 3,5. Bilans zysków i strat wyszedł minimalnie na plus. Najpierw zaliczył asystę przy golu Guala na 2:0, później zmarnował karnego, by odkupić winy w 72. minucie, znakomicie przyjmując piłkę i posyłając ją do siatki na 5:0.

ZMIENNICY

Mateusz Szczepaniak – 3,5. Dał dobrą zmianę w debiucie. Był aktywny, pokazywał się do gry i zaliczył asystę przy trafieniu Kramera.

Kacper Chodyna – bez oceny. Nie zagrał wymaganych przez nas 30 minut, dlatego go nie oceniamy. W debiucie zaliczył asystę przy golu Goncalvesa.

Igor Strzałek – bez oceny. Wszedł razem z Chodyną, więc grał za krótko, aby mu wystawić notę. Pokazywał się do gry, był aktywny, ale kilka razy powinien rozprowadzić akcje ofensywne Wojskowych.