August 18, 2024, London: London, England, 18th August 2024. Manchester City’s Erling Haaland celebrates after scoring to make it 1-0 during the Premier League match at Stamford Bridge, London. (Credit Image: � Paul Terry/CSM via ZUMA Press Wire)
LIGA ANGIELSKA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Nowy sezon, stary Erling Haaland. Śrubuje liczby i przyczynia się do zwycięstw

Manchester City wygrał z Chelsea, a jedną z bramek zdobył Erling Haaland. Uczcił setny występ w barwach Obywateli w swoim stylu.

Norweg wchodzi w sezon wypoczęty, dobrze przygotowany i spragniony – gry i strzelania goli. Latem nie był na żadnym turnieju, nabierał sił. W okresie przygotowawczym pokazał, że jest w formie. W pierwszym występie ligowym to potwierdził.

To on otworzył wynik spotkania na Stamford Bridge. W 18. minucie odebrał podanie od Bernardo Silvy, przebił się przez pole karne i trafił do siatki. W 100. występie w Manchesterze City zdobył 91. bramkę. Od sezonu 2022-23, kiedy przeniósł się do Premier League, strzelił w sierpniu 13 goli. Więcej niż Chelsea (11).

The Blues wypadli dziś nieźle. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, kilka groźnych udaremnili. Punktów jednak nie zdobyli.

Wynik na 2:0 ustalił w 84. minucie Mateo Kovacić. Przejął piłkę, pobiegł w stronę pola karnego i skutecznie uderzył zza niego. Nie świętował, pamięta swój czas w Chelsea. (MS)