May 25, 2024, London: London, England, 25th May 2024. Manchester City starting eleven during the The FA Cup match at Wembley Stadium, London. (Credit Image: � David Klein/CSM via ZUMA Press Wire)
PILKA NOZNA PUCHAR ANGLII
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie

Nowy ranking UEFA. Barcelona na odległym miejscu

UEFA opublikowała najnowszy ranking klubowy, co z pewnością zaskoczyło kibiców Blaugrany, biorąc pod uwagę miejsce ich drużyny w zestawieniu.

Dominik Wasilewski

Real Madryt, jako zwycięzca Ligi Mistrzów, zajął dopiero drugie miejsce. Liderem klasyfikacji jest Manchester City, który zdetronizował Królewskich. Czołową trójkę zamyka Bayern Monachium.

Najwyżej sklasyfikowanym włoskim klubem jest Roma, która zajęła 5. miejsce, natomiast z Francji najlepszy wynik osiągnęło PSG, plasując się na 6. pozycji.

Rewelacja poprzedniego sezonu, Bayer Leverkusen, znalazła się tuż poza pierwszą dziesiątką, zajmując 11. miejsce.

Największym zaskoczeniem jest pozycja Barcelony, która uplasowała się dopiero na 18. miejscu!