Nokaut w Bundeslidze!

Borussia Dortmund wysłała jasny sygnał, że będzie walczyć o paterę mistrzowską. BVB znokautowało Wolfsburg, wygrywając aż 6:0.

To był mecz absolutnie pod dyktando Borussii Dortmund. Wicelider tabeli nie był łaskawy dla Wolfsburga i pokonał przyjezdnych aż 6:0 w ramach 31. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Już po pierwszej połowie było już wszystko wiadome. Borussia prowadziła 3:0 po trafieniach Adeyemiego, Hallera i Malena. Po przerwie gospodarze wcale nie zdejmowali nogi z gazu i cały czas przeważali. Dwie bramki w drugiej połowie zdobył Bellingham, kolejne trafienie dołożył też Adeyemi. 21-letni napastnik mógł nawet skompletować hat-tricka, jednak w 65. minucie zmarnował rzut karny.

Walka o tytuł mistrza Niemiec trwa. Borussia nie ustępuje Bayernowi i cały czas ma do niego dystans jednego punktu.

Wolfsburg wypadł ze strefy pucharowej i jest na 7. lokacie.