MECZ WARTA POZNAN - WISLA PLOCK
POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL WARTA POZNAN - WISLA PLOCK
NZ radosc happy gol goal  dani paecho wisla plock

Nieudany początek sezonu Warty Poznań. Znów przegrała, tym razem z Wisłą Płock

W meczu drugiej kolejki Betclic 1 Ligi Wisła Płock pokonała Wartę Poznań. Początek sezonu jest dla spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy nieudany.

Po dwóch spotkaniach ma w dorobku dwie porażki. Tydzień temu przegrał z Bruk-Bet Termaliką aż 0:3. Dziś uległ Nafciarzom 1:2. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Zieloni dobrze weszli w mecz. W 22. minucie objęli prowadzenie za sprawą akcji Jakuba Kiełba z Wiktorem Pleśnierowiczem. Pierwszy dośrodkował z rzutu rożnego, drugi skutecznie uderzył głową.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po niej strzelała wyłącznie drużyna z Płocka, dwa razy.

W 55. minucie do wyrównania doprowadził Jorge Jimenez, który wykorzystał podanie Bojana Nasticia. W 66. minucie wynik ustalił Dominik Kun.

Początek rozgrywek wskazuje na to, że będzie to trudny sezon dla Warty Poznań. Na natychmiastowy powrót do PKO BP Ekstraklasy na razie się nie zapowiada. (MS)