Niespodziewana porażka Bayernu

Nikt nie spodziewał się, że Bayern straci jakiekolwiek punkty w ten weekend. Słabo spisująca się ostatnio Borussia Moenchengladbach przełamała passę niekorzystnych wyników i pokonała Bayern Monachium aż 3:1.

Bayern Monachium sensacyjnie poległ w starciu z Borussią Moenchengladbach. Bawarczycy przed spotkaniem byli mocno faworyzowani, jednak nie udało im się wywieźć kompletu punktów z Borussia-Park.

Już w 7. minucie spotkania Bawarczycy musieli grać w osłabieniu. Upamecano faulował zawodnika wychodzącego na wolne pole tuż przed własnym polem karnym. Francuz otrzymał za swoje przewinienie czerwoną kartkę i błyskawicznie osłabił swój zespół. W 13. minucie spotkania Lars Stindl zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu i dał prowadzenie gospodarzom.

W 35. minucie Maxin Choupo-Moting zdobył wyrównującego gola i wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. W pierwszej połowie Borussia wyraźnie wykorzystała atut gry w przewadze i zepchnęła Bayern na własną połowę, nie pozwalając Bawarczykom na rozwinięcie skrzydeł.

W drugiej połowie Bayern grał wyżej i starał się o bramkę na wagę prowadzenia, jednak Bawarczykom nie udało się zdobyć skutecznie sfinalizować akcji. Borussia za to w 55. minucie objęła ponownie prowadzenie po trafieniu Hofmanna. W 84. minucie Marcus Thuram podwyżył na 3:1. W ostatnim minutach Mathys Tel skrócił dystans do Borussi M’Gladbach, jednak zabrakło czasu, by wyrównać i starcie zakończyło się rezultatem 3:2.

Bayern jutro może stracić fotel lidera w Bundeslidze. Jeśli Union Berlin pokona Schalke, stołeczna drużyna zajmie 1. miejsce w klasyfikacji. Borussia Dortmund wygrywając z Herthą zrówna się punktami z Bayernem.