Niespodzianka w Sewilli [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Narodów

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa w grupie 4 Hiszpania podejmie Anglię.

David de Gea zagra z piłkarzami, z którymi na co dzień mierzy się w zmaganiach ligowych (foto: Piotr Kucza)

90+7′ Poprzeczka uratowała Anglików. Po chwili Dani Ceballos idealnie wrzucił do Ramosa, który trafił szczupakiem. Po chwili Marciniak zagwizdał po raz ostatni. Tuż po meczu żółtą kartką za protesty obejrzał Morata.

90+5′ Hiszpanie próbują, ale chyba są już pogodzeni z porażką.

90′ Marciniak doliczył siedem minut.

90′ Chalobah za Winksa.

87′ Żółta kartka dla Daniego Ceballosa.

85′ Hiszpanie dążą do zdobycia bramki kontaktowej.

85′ Alexander-Arnold zmienił Trippiera.

79′ Pickford poradził sobie ze strzałem Paco Alcacera. Hiszpan miał trochę miejsce do strzału, ale był on za słaby, żeby pokonać de Geę.

76′ Walker zastąpił Barkleya.

75′ Żółta kartka dla Jonny’ego Castro.

72′ Morata za Rodrigo.

72′ Niecelny strzał Marcosa Alonso z rzutu wolnego.

71′ Żółta kartka dla Maguire’a. Anglik brutalnie potraktował Daniego Ceballosa. Będzie rzut wolny dla Hiszpanii.

68′ Maguire upadł na boisku bez kontaktu z rywalem. Czy będzie konieczna zmiana?

65′ Żółta kartka dla Ramosa za protesty.

64′ Winks upomniany przez sędziego.

64′ Niebezpieczna zabawa Pickforda we własnym polu karnym. Rodrigo przejął piłkę, ale w ostatniej chwili został powstrzymany wślizgiem przez golkipera Anglii. Hiszpanii należał się karny.

61′ Kane zwija się z bólu po starciu z Ramosem.

58′ Dziwna interwencja Pickforda po nie groźnej wrzutce Asensio. Po chwili młody Hiszpan doskonale zacentrował na głowę Paco Alcacera, który zdobył gola na 1:3.

57′ Podwójna zmiana w Hiszpanii: Dani Ceballos za Saula Nigueza, Paco Alcacer za Iago Aspasa.

56′ Mocny strzał Saula. Pewna interwencja Pickforda.

52′ Dani Ceballos i Paco Alcacer przygotowani do wejścia na boisko.

50′ Rzut rożny dla Hiszpanii. Rykoszet od Gomeza po strzale Asensio. Centra spod chorągiewki nie przyniosła wymiernego efektu.

50′ De Gea złapał piłkę po zagraniu Kane’a. Sterling nie połapał się w zamyśle napastnika Kogutów.

49′ Odważny strzał Saula. Piłka minęła bramkę Pickforda nad poprzeczką.

46′ Druga połowa rozpoczęta.

45+1′ Koniec pierwszej połowy. Anglia prowadzi 3:0 z Hiszpanią.

43′ Marcos Alonso niecelnie uderzył z woleja.

41′ Rzut wolny dla Hiszpanii. Przy piłce ustawionej na 25 metrze Asensio. Piłkarz Realu kopnął wprost w mur.

38′ Hiszpania rozbita! Barkley podał górą do Kane’a, ten wyłożył piłkę Sterlingowi, który strzałem z bliska skompletował dublet.

35′ Kiepski fragment spotkania. Drużyna Luisa Enrique zagubiona po stracie drugiej bramki.

31′ Nerwowa gra gospodarzy. Hiszpanie w niczym nie przypominają swojej najlepszej wersji z poprzednich meczów.

28′ Znakomita kontra Anglików. Kane podał do Sterlinga, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z de Geą.

25′ Hiszpanie posiadają inicjatywę, jednak nie stwarzają klarownych sytuacji.

23′ Piłka wypadła z rąk Pickforda po ciętej wrzutce Thiago z rzutu wolnego. Angielscy defensorzy uratowali skórę swojemu bramkarzowi.

20′ W pierwszym meczu Hiszpanie też jako pierwsi stracili bramkę. Wtedy błyskawicznie wyrównali. W rewanżu w Sewilli mają zdecydowanie większe problemy.

18′ Niecelny strzał Asensio z boku pola karnego.

16′ Kane znakomicie podał do Rashforda, ten wypatrzył Sterlinga. Skrzydłowy Manchesteru City przełamał strzelecką niemoc w reprezentacji, ładnym strzałem pokonując de Geę.

15′ Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, jednak nie zyskują metrów.

12′ Żółta kartka dla Diera.

9′ Poważny błąd Trippiera. Asensio przejął piłkę i oddał strzał z dużego palca. Prosto w Pickforda.

9′ Zdecydowana przewaga Hiszpanów w początkowym fragmencie spotkania.

6′ Szczęśliwa interwencja Pickforda. Marcos Alonso zamykał akcję na dalszym słupku i trafił golkipera Anglii w głowę.

5′ Niecelna główka Ramosa po wrzutce z rzutu rożnego.

3′ Busquets zabrał piłkę Sterlingowi tuż przed szesnastką Hiszpanii. Zdaniem Marciniaka czysto, choć Anglik zaskoczony tą decyzją.

1′ Początek meczu.

Arbitrem spotkania będzie Szymon Marciniak z Polski.

Wyjściowe składy

Hiszpania: de Gea – Jonny Castro, Ramos, Nacho, Marcos Alonso – Thiago Alcantara, Busquets, Saul Niguez – Iago Aspas, Rodrigo, Asensio

Ławka rezerwowych: Kepa, Pau Lopez – Albiol, Azpilicueta, Bartra, Dani Ceballos, Gaya, Koke, Paco Alcacer, Suso

Anglia: Pickford – Trippier, Gomez, Maguire, Chilwell – Winks, Dier, Barkley – Sterling – Kane, Rashford

Ławka rezerwowych: Betinelli, Butland – Alexander-Arnold, Chalobah, Dunk, Maddison, Mount, Sancho, Walker

W pierwszym meczu Anglicy przegrali 1:2 po bardzo ciekawym boju. Rewanż powinien być równie ciekawy. Tym bardziej, że Synowie Albionu nie wygrali z Hiszpanami na wyjeździe o 1987 roku…