Niespodzianka w Razgradzie!

W weekend Roma została zdewastowana przed Udinese (0:4), a dziś musiała uznać wyższość Łudogorca Razgrad. Mistrz Bułgarii pokonał ekipę Jose Mourinho.

Pierwsza odsłona tego meczu nie zachwyciła kibiców. Roma stwarzała zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. Podopieczni Jose Mourinho w jednej sytuacji byli blisko otwarcia wyniku, ale obili jedynie słupek bramki Łudogorca. W drużynie ze stolicy Włoch wyróżniali się szczególnie Lorenzo Pellegrini i Nicola Zalewski. Obaj odgrywali kluczowe role w zespole „Giallorossich”. Zawodnicy z Bułgarii nie potrafili postawić się wyżej notowanemu rywalowi. Najlepszą szansę podopieczni Ante Simundzy stworzyli sobie na początku spotkania, ale piłka minęła bramkę Mile Svilara.

Po przerwie Roma nadal nie potrafiła przekłuć swojej przewagi w zdobycz bramkową, co zemściło się w 72. minucie. Wtedy brazylijski napastnik gospodarzy Cauly wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przy tym golu asystował polski pomocnik Łudogorca Jakub Piotrowski, który barw mistrza Bułgarii broni od tego sezonu.

Ostatnie pięć minut tego meczu to istny rollercoaster. W 86. minucie do wyrównania doprowadził Eldor Shomurodov, który wykorzystał dogranie Pellegriniego. Gospodarze jednak się nie podłamali i błyskawicznie po raz drugi wyszli na prowadzenie. Svilara pokonał inny Brazylijczyk, Nonato.

Gospodarzom udało się utrzymać to prowadzenie do końca spotkania i niespodzianka stała się faktem! Drużyna Jose Mourinho przegrywa pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Europy, w dodatku w naprawdę słabym stylu. Rzymianie mieli okazje ku temu, aby zamknąć ten mecz, ale nie potrafili ich wykorzystać, co bezlitośnie wykorzystał Łudogorec. Mistrz Bułgarii zajmuje drugie miejsce w grupie C. Na pierwszej pozycji plasuje się Betis. Trzecia jest Roma, a tabelę zamkya HJK.