Niespodzianka w Lipsku!

Drużyna Marco Rose zaprzepaściła szansę na zbliżenie się do ligowej czołówki. Die Bullen zostały pokonane przez Mainz aż 0:3.

Podopieczni Bo Svenssona wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Bramkę zdobył Marcus Ingvartsen. W pierwszej połowie kolejne bramki nie padły. Na następne trafienie kibice musieli czekać do 57. minuty. Wówczas przewagę gości powiększył Ludovic Ajorque. Dziesięć minut później wynik spotkania ustalił Dominik Kohr.

Warto zwrócić uwagę, że przez większość spotkania to gospodarze prowadzili grę. Nie potrafili jednak przekłuć swojej przewagi na bramki. Piłkarze Mainz radzili sobie z tym znacznie lepiej. Byli dziś bezlitośni dla rywala.

Zwycięstwo ekipy z Moguncji daje jej nadzieje na załapanie się do europejskich pucharów. Mainz traci tylko jeden punkt do szóstego Eintrachtu oraz pięć „oczek” do piątego RB Lipsk.