Niespodzianka w Boxing Day!

W pierwszym meczu 19. kolejki Premier League w Boxing Day Newcastle United dość niespodziewanie przegrało na własnym stadionie z Nottingham Forest 1:3. Show w zespole gości skradł Chris Wood, który skończył ten mecz z hat-trickiem na koncie.

Jako pierwsi na prowadzenie w tym starciu wyszli gospodarze. W 21. minucie rywalizacji zawodnik gości – Ola Aina kopnął we własnym polu karnym w nogę Aleksandra Ishaka, po czym sędzia podyktował rzut karny dla Newcastle. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany, który umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki gości.

Zawodnicy Nottingham mogli doprowadzić do wyrównania po pół godzinie gry. Wówczas Anthony Elanga oddał strzał z kilku metrów, który poszybował tuż obok lewego słupka. Elanga kolejną sytuację miał trzy minuty później, ale wówczas jego strzał z prawej strony wybronił Martin Dubravka. Goście ostatecznie doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Morgan Gibbs-White dograł w kontrataku piłkę na prawe skrzydło do Elangi, a ten następnie wgrał ją w pole karne do Chrisa Wooda, który wpakował ją do siatki z najbliższej odległości. Gospodarze mogli kilka chwil później, ale strzał głową Isaka z bliskiej odległości wybronił Matt Turner. Ostatecznie jednak do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Natomiast pierwszy kwadrans w drugiej połowie był kapitalny w wykonaniu gości. Najpierw w 53. minucie Elanga popisał się świetnym prostopadłym zagraniem do Wooda, a ten następnie uderzeniem przy lewym słupku wyprowadził Nottingham na prowadzenie. Po godzinie gry Wood miał już na koncie hat-tricka. Nowozelandczyk wykorzystał świetne długie zagranie Murillo, a następnie w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Dubravki.

W 67. minucie goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale strzał z kilku metrów Elangi zablokował jeden z defensorów gospodarzy. Newcastle pod koniec drugiego kwadransa gry w drugiej połowie miało dwie sytuacje na gola kontaktowego. Najpierw strzał z kilku metrów Isaka świetnie wybronił Turner, a chwilę później dobitka Anthony’ego Gordona została zablokowana.

W doliczonym czasie gry kolejny strzał Isaka z pola karnego wybronił Turner. Ostatecznie jednak kolejne gole w tym spotkaniu już nie padły. Nottingham dzięki dzisiejszej wygranej awansowało na 16. pozycję w tabeli z siedemnastoma punktami na koncie. Natomiast Newcastle jest siódme i ma zgromadzone do tej pory dwadzieścia dziewięć „oczek”.