Piotr Zieliński vs Inter. FOT. GRZEGORZ WAJDA

Niesamowite Derby Włoch! Piotr Zieliński jednym z bohaterów kosmicznego meczu!

Serie A nie mogło mieć lepsze wizytówki swoich rozgrywek. Wielkie Derby Włoch oddały z nawiązką i kibice na stadionie im. Giuseppe Meazzy zobaczyli aż osiem goli. Jednym z bohaterów meczu był Piotr Zieliński, który zaliczył dublet.

Niesamowite starcie sprezentowali gracze Interu Mediolan i Juventusu. Po meczu pełnym walki i bramek, obie drużyny zapisują na swoje konto po jednym punkcie.

Już w 15. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Interu po faulu Danilo w obrębie własnego pola karnego. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piotr Zieliński i reprezentant Polski pewnie wykorzystał swoją szansę, zdobywając tym samym swoje premierowe trafienie w barwach mediolańskiej drużyny.

Pięć minut później było już 1:1 po trafieniu Westona McKenniego. Kilka minut potem to Juventus objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Timothy Weah.

W 35. minucie Henrikh Mkhitaryan wykorzystał podanie Thurama i trafił do siatki, doprowadzając do remisu. Inter poczuł wyraźny impuls i przeszedł odważniej do ataku. Pierre Kalulu nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym jednego z rywali i sędzia po raz kolejny wskazał na wapno. Drugi raz do piłki podszedł Zieliński i nasz kapitan się nie pomylił, kompletując dublet.

Gdy w 53. minucie Denzel Dumfries  trafił na 4:2 niewiele wskazywało, aby Inter miał wypuścił z rąk bardzo cenne zwycięstwo we włoskim klasyku. Bohaterem Juventusu okazał się Kenan Yildiz, który później dwukrotnie trafiał do siatki i tym samym Derby Włoch zakończyły się spektakularnym wynikiem 4:4.

Piotr Zieliński nie tylko zdobył swoje pierwsze dwa gole dla Interu, ale również zaliczył znakomity występ w barwach Nerazzurri. Polak wykonał ogrom pracy na boisku, a murawę opuścił w 63. minucie spotkania.