Niemcy: Harnik dał zwycięstwo VfB

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi. VfB Stuttgart pokonał na wyjeździe Freiburg 2:1 i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Bohaterem meczu został Martin Harnik, który strzelił obie bramki dla swojego zespołu.
Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gości. Swoją przewagę Stuttgart udokumentował w 33. minucie kiedy to swoje pierwsze trafienie w meczu zaliczył Harnik. VfB podwyższyło wynik w 73. minucie. Dokładne podanie Cristiana Molinaro na kolejnego gola zamienił austriacki pomocnik i było już pewne, że Stuttgart nie wpuści z rąk zwycięstwa.

W końcówce Freiburg zerwał się jeszcze do zdecydowanych ataków. Dwójką akcją Erika Jendriska i Papissa Cisse celnym strzałem wykończył ten ostatni. Było to jednak tylko honorowe trafienie dla gospodarzy.

Freiburg – VfB Stuttgart 1:2 (0:1)
0:1 – Harnik (33′)
0:2 – Harnik (73′)
1:2 – Cisse (84′)