Niemcy: BVB przegrywa w końcówce

Borussia Dortumnd nie poradziła sobie z Hanoverem i przegrała 1:2. Honorowego gola dla gości z Dortmundu strzelił Shinji Kagawa. Wszyscy trzej Polacy z BVB zagrali od pierwszych minut.

Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski rozegrali pełne 90 minut. Robert Lewandowski opuścił boisko z powodu kontuzji w 66. minucie. Ale były napastnik Lecha Poznań miał duży udział przy bramce, którą strzelili mistrzowie Niemiec. To po podaniu Lewego Kagawa trafił do siatki. Jednak nie udało się Borussii zdobyć kompletu punktów. Hannover strzelił w samej końcówce dwie bramki i nieoczekiwanie wygrał mecz!

W drużynie gospodarzy zadebiutował Artur Sobiech. Polak pojawił się na murawie w 83. minucie, ale po bezmyślnym faulu na Da Silvie siedem minut później wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartki.

Hannover 96 – Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
0:1 – Kagawa (63′)
1:1 – Haggui (87′)
2:1 – Ya Konan (89′)