Napoli pogrąża się w beznadziei

Napoli jest cieniem samego siebie. Tym razem mistrzowie Włoch przegrali aż 0:3 z Torino. Piotr Zieliński i spółka są na dopiero 9. miejscu w tabeli Serie A.

0:4 z Frosinone i odpadnięcie w 1/8 finału Coppa Italia, w lidze – 0:2 z Romą, 0:0 z Monzą i teraz 0:3 z Torino. Oto bilans czterech ostatnich meczów w wykonaniu Napoli. Podopieczni Waltera Mazzarriego pogrążają się w beznadziei.

Żeby uświadomić sobie skalę dramatycznego załamania formy neapolitańczyków, trzeba przypomnieć, że w całym poprzednim sezonie mistrzowskim tylko czterokrotnie byli zmuszeni uznać wyższość rywali, zaś na półmetku bieżącej kampanii Serie A mają już na swoim koncie blisko dwa razy więcej porażek (siedem).

To nie był mecz Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski zagrał od pierwszej minuty, lecz nie wyszedł już z szatni na drugą połowę. Na boisku zastąpił go debiutujący Pasquale Mazzocchi, który po raptem czterech minutach został wyrzucony z czerwoną kartką.

Osłabienie tylko pogłębiło bezradność Napoli. Do przerwy aktualni zdobywcy scudetto przegrywali 0:1 po trafieniu Antonio Sanabrii. Po zmianie stron turyńczycy dorzucili jeszcze dwie bramki kolejno Nikoli Vlasicia i Alessandro Buongiorno. Karol Linetty przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Po 19. kolejkach Napoli i Torino są sąsiadami w tabeli Serie A (odpowiednio 9. i 10. miejsce).